صفحه اصلی / استان ها / سیستان و بلوچستان / برگزاری پانزدهمین یادواره ۶۱ شهید محله ابوذر غفاری زاهدان

دبیر اجرایی یادواره شهدای محله ابوذر گفت

برگزاری پانزدهمین یادواره ۶۱ شهید محله ابوذر غفاری زاهدان

زاهدان- دبیر پانزدهمین یادواره شهدای محله ابوذر غفاری از برگزاری پانزدهمین یادواره شهدای محله ابوذر غفاری زاهدان خبر داد .

به گزارش کسب و کار نیوز، محمود جوادیان فر در گفتگو اختصاصی با خبرنگار کسب و کار نیوز، با بیان اینکه تکریم شهدا تکلیف همگان است، اظهار داشت: این یادواره ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ در مسجد ابوذر غفاری زاهدان با حضور آیت الله صدیقی ، آیت الله سلیمانی ، دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و خانواده های معزز شهدا برگزار می گردد .وی افزود : امام جمعه تهران و زاهدان و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان ونماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از سخنرانان این یادواره می‌باشند.

جوادیانفر تکریم شهدای معظم را تکلیف همگان دانست و بر وظیفه حمایتی از خانواده های شهدا تاکید کرد .
وی ادامه داد : زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان و نوجوانان سبب می‌شود تا از مسیر شهدا خارج نشوند چرا که شهدا راهی روشن برای هدایت ما در جامعه می باشند .

وی گفت : با وجود محرومیت های فراوان محله ابوذر به عنوان یکی از پیش قدمترین محلات شهر زاهدان ، همواره در دفاع از‌ خاک‌ کشور پیش قدم بوده اند و بهترین جوانانش را تقدیم جمهوری اسلامی و انقلاب کرده است .

وی خاطرنشان کرد : همچنین ساکنین محله ابوذر مفتخر به اعزام ده ها نفر به جبهه های نبرد هشت ساله دفاع از حق و‌ باطل و همچنین در دوران معاصر نیز اعزام چندین نفر برای دفاع از حرم می باشد .

دبیر اجرایی یادواره شهدای محله ابوذر بیان کرد: غریب به ۴ ماه است که برنامه ریزی و کمیته بندی های تخصصی با مشارکت جوانان و نوجوانان محله ابوذر انجام گرفته است و خوشبختانه این حضور و مشارکت نسل جوان در برپایی این برنامه ها هر سال پررنگ تر می‌شود.

تولیت آستان مقدس کهف الشهدای محله ابوذر زاهدان با اشاره بر اینکه برگزاری این یادواره همزمان با سالگرد تدفین شهدای گمنام کهف الشهدای زاهدان است ، گفت : خوشبختانه محله ابوذر زاهدان میزبان دوشهیدگمنام درمحله کهف الشهدای این محله است و به مکان برگزاری برنامه های مذهبی و فرهنگی محله تبدیل شده است.

وی در پایان اذعان داشت : وجود افتخاراتی این چنینی برای ساکنین مردم محله ابوذر درحالیست که برخی از مسئولین وظایف خود را آنچنان که شایسته این مردم شهید پرور است در‌ قبال این محله ایفا نکرده اند.

همچنین مطالعه کنید:

توسعه بندر چابهار

بهار سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, عباس آذرپیکان با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *