صفحه اصلی / اصناف و بازار / برندها / سامسونگ در فکر تولید رباتی برای کمک به افراد مسن

در نمایشگاه CES 2019 اعلام شد

سامسونگ در فکر تولید رباتی برای کمک به افراد مسن

سامسونگ شرکتی است که بیشتر به خاطر اسمارت‌فون و تلویزیون‌های هوشمند شناخته می‌شود. اما ظاهرا کره‌ای‌ها قصد دارند تا حوزه فعالیت خود را گسترش دهند و در آینده‌ای نه چندان دور به فکر تولید رباتی برای کمک به افراد مسن و سالخورده هستند. این خبر طی مراسم این شرکت در نمایشگاه CES 2019 اعلام شد.

ربات گفته شده قابلیت حرکت به صورت خودکار را خواهد داشت و می‌تواند گزارشی مختصر از سلامتی فرد ارایه دهد. ربات سامسونگ توانایی بررسی علایم حیاتی کاربر خود را نیز دارد و چرخه خواب فرد را مورد نظارت قرار می‌دهد. البته مشخص نیست این ویژگی چگونه کار می‌کند، اما مطمئنا داشتن رباتی که به هنگام خواب شما را تماشا کند کمی آزاردهنده خواهد بود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از آی تی رسان، با توجه به این که ربات سامسونگ برای مراقبت از افراد سالخورده طراحی شده است، برقراری تماس با اورژانس در صورت مشاهده مورد مشکوک از ویژگی‌های اصلی آن خواهد بود. قابلیت‌های دیگری نیز مربوط به حوزه سلامت در این ربان تعبیه خواهد شد که از جمله آنها می‌توان به موزیک تراپی، زمان مصرف قرص و برنامه‌هایی برای انجام حرکات ورزشی اشاره کرد. البته هنوز مشخص نیست که برنامه‌های سامسونگ در ادامه منجر به تولید ربات خواهد شد یا نه، اما در صورت تولید سنین سالخوردگی می‌تواند برای بسیاری از افراد راحت‌تر باشد.

همچنین مطالعه کنید:

هم‌اندیشی اعضای پارلمان بخش خصوصی کشور و پایتخت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق تهران، سومین نشست دور نهم هیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *