صفحه اصلی / سرخط خبرها / کودکان در فضای مجازی صاحب صدا شدند

باحضور پیشکسوتان برنامه های کودک و نوجوان

کودکان در فضای مجازی صاحب صدا شدند

باحضور پیشکسوتان برنامه های کودک و نوجوان از پایگاه جامع کودک ایران صدا iranseda.ir در فضای مجازی رونمایی شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، آیین راه اندازی پایگاه جامع کودک در فضای مجازی روز سه شنبه با حضور معاون صدای جمهوری اسلامی و پیشکسوتان برنامه های کودک صدا و سیما در ساختمان شهدای رادیو طی آیینی آغاز به کار کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز حمید شاه آبادی در این آیین گفت: به برنامه های نوآورانه در حوزه صدای کودک نیاز داریم، حوزه کودک یک حوزه تخصصی و نیازمند صیانت است و چون حوزه ای مقدس است باید که توانمندان تولید در این حوزه قدم بگذارند و کسانی که تخصص ندارند از جمله افراد و سازمان ها باید از آن خارج شوند و گرنه بنگاه های اقتصادی ورودی زیرساخت ها پا به عرصه محتواهای این حوزه نیز خواهند گذاشت.
وی افزود: براین اساس و با توجه به گسترش فضای مجازی نیاز به راه اندازی پایگاه کودک احساس و مخاطبان در گروه های مختلف تعریف شدند.
شاه آبادی افزود: این پایگاه با تکیه بر سه حوزه کتاب های گویای کودک با روایت داستان ها و متل ها و قصه گویی با صدای گویندگان رادیو، ترانه و موسیقی کودکان از گذشته تا امروز با بیش از هزار ترانه و برنامه های آموزشی و مهارتی آغار به کار کرد.
وی با بیان اینکه برنامه های مورد نیاز حوزه کودک در دست تولید است، افزود: این پایگاه با همکاری متولیان تعلیم و تربیت از جمله آموزش و پرورش و بهزیستی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نیز شبکه دو سیما فعالیت دارد.
به گفته شاه آبادی، پنج هزار قطعه در یکسال گذشته برای بهره برداری کودکان در پایگاه بارگزاری شد و در این راستا آرشیو ۴۰ ساله صدا بررسی، دسته بندی، فراوری و عرضه شد و تولیدات جدید نیز در دستور کار قرار گرفت.
وی گفت: در حوزه موسیقی کودک هم تولیدات جدید با رنگ و لعاب موسیقی سنتی و محتوای فاخر مناسب بچه ها در نظر گرفته شد.
شاه آبادی اظهارکرد: ارتقای سطح فرهنگی، تقویت باورها، افزایش تمرکز مهارت شنیداری، افزایش قدرت تفکر و تحلیل مساله از اهداف این پایگاه است.
در این آیین دکتر محمد نیکیایی نویسنده کودک، مژگان عظیمی دوبلور و گوینده برنامه کودک، حجت الاسلام محمدحسن راستگو کارشناس و مجری کودک، مریم نشیبا قصه گوی کودک، عذرا وکیلی گوینده کودک در رادیو و بهرام سروری نژاد بازیگر، کارگردان و نویسنده کودک تجلیل شد.

همچنین مطالعه کنید:

تبلور تجارت علمی در مدرسۀ صادرات

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سازمان توسعه تجارت، اصغر مصاحب اظهار داشت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *