صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / مناطق آزاد تسهیل کننده فضای کسب و کار در کشور هستند

یک عضو فراکسیون مناطق آزاد:

مناطق آزاد تسهیل کننده فضای کسب و کار در کشور هستند

یک عضو فراکسیون مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی گفت: مناطق آزاد تسهیل کننده فضای کسب و کار و بستری جهت جذب سرمایه گذار در سطح کشور هستند.

مناطق آزاد تجاری

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت‌الاسلام حسن نوروزی در حاشیه بازدید از منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه اقدامات منطقه آزاد انزلی در حوزه جذب سرمایه گذار و اشتغال ارزشمند و قابل تقدیر بوده، اظهار کرد: سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه باید با همکاری یکدیگر در جهت اجرای امور به صورت منسجم همکاری داشته باشند و در این میان نمایندگان مجلس به عنوان قانون گذارانی که مسیر توسعه کشور را ریل گذاری می‌کنند باید از طریق بازدیدهای میدانی نقاط مختلف کشور و حضور در همایش‌های تخصصی، میزان آگاهی خود را از نیازهای قانونی کشور افزایش دهند تا قوانین موثر و راهگشا تصویب کنند.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد تسهیل کننده فضای کسب و کار و بستری جهت جذب سرمایه گذار در سطح کشور هستند، اضافه کرد: آنچه در منطقه آزاد انزلی مشاهده شده نمونه موفقی از تلاش‌ها و اقداماتی است که مناطق آزاد مختلف کشور در جهت توسعه فضای کسب و کار در کشور مشغول به فعالیت هستند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتغال هزاران نفر از طریق فعالیت بخش خصوصی داخلی و حتی خارجی در حوزه های مختلف تولیدی، بازرگانی و گردشگری در منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: این میزان اشتغالزایی و فعالیت شرکتهای مختلف ناشی از نوع مدیریت این سازمان بوده که ما را متقاعد می کند که اقدامات منطقه آزاد انزلی در حوزه تحقق ماموریت ها چشمگیر است.

این عضو فراکسیون مناطق آزاد مجلس با تأکید بر لزوم انسجام در رویه عملکردی مناطق آزاد و اجرای قوانین در این مناطق خواستار حمایت جدی وزارت اقتصاد در امور مرتبط با مناطق آزاد شد و گفت: در مجلس نیز از طریق قانون گذاری ریل های لازم جهت رفع مشکلات ایجاد می شود تا روز به روز شاهد پیشرفت مناطق آزاد و کشور باشیم.

وی به تحلیل مزیت‌های بهره مندی از سواحل و دریا در شمال و جنوب کشور پرداخت و بر لزوم فعال تر و پویاتر شدن مناطق آزاد ساحلی و جزیره‌ای کشور تأکید کرد و افزود: همان گونه که در مناطق آزاد باید از افراد صاحب تجربه و تخصص جهت اجرای امور بهره برد، در امور مرتبط با قانونگذاری نیز باید نمایندگان حوزه مناطق آزاد اطلاعات کافی در زمینه مسائل اقتصادی داشته باشند تا در وضع قانون تصمیم کارشناسی تری اتخاذ کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت آشنایی قضاتی که در این مناطق مشغول به خدمت هستند، به ظرفیت‌ها و ظرایف قانونی مناطق آزاد به ویژه در زمینه سرمایه گذاری اشاره و خاطرنشان کرد: قاضی مطلع از علم اقتصاد و آشنا با آن، می تواند اطمینان بخش و ملجاء جریان سرمایه گذاری باشد.

وی در پایان خواستار همکاری قوا در راستای حمایت از سرمایه گذاران به ویژه در مناطق آزاد شد و این هماهنگی را حائز اهمیت ارزیابی کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لیست متخصصین و متعهدین به معیشت، کار و تولید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *