صفحه اصلی / ورزشی / سایر رشته های ورزشی / شمشکی: امکانات ما برای اسکی معلولان در حد همگانی است نه قهرمانی!

برگزاری مسابقات کاپ آسیا اسکی معلولان در پیست دیزین و آبعلی

شمشکی: امکانات ما برای اسکی معلولان در حد همگانی است نه قهرمانی!

رییس انجمن اسکی معلولان از برگزاری مسابقات کاپ آسیا به میزبانی ایران در رشته‌های آلپاین، اسنوبورد و صحرانوردی در بهمن‌ماه خبر داد.

ساوه شمشکی

عیسی ساوه شمشکی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برای حضور هر چه قویتر در مسابقات کاپ آسیا که در رشته‌های آلپاین، اسنوبورد و صحرانوردی در پیست اسکی دیزین و امامزاده هاشم آبعلی از ۱۳ تا ۱۹ بهمن ماه برگزار خواهد شد، نخستین اردوی آمادگی اسکی‌بازان معلول از امروز شنبه ۸دی با حضور ۳۰ ورزشکار در پیست اسکی دیزین و آبعلی آغاز و تا ۱۴ دی ادامه خواهد داشت.

وی گفت: پیش از این در رشته اسکی معلولان تنها صادق کلهر فعالیت می‌کرد که در طی ۳ سال فعالیت انجمن اسکی معلولان توانستیم این تعداد را به ۳۰ ورزشکار در رشته‌های صحرانوردی، آلپاین و اسنوبورد ارتقاء دهیم. هر چند از نظر جایگاه نسبت به کشورهای اروپایی و آسیای شرق فاصله زیادی داریم، اما همین که توانسته‌ایم در طی سه سال با امکانات محدودی که از نظر فضای تمرینی داریم تعدد اسکی‌بازان معلول را افزایش دهیم، نشان از رشد این ورزش در بین ورزش‌های جانبازان و معلولان است.

رییس انجمن اسکی جانبازان و معلولان تصریح کرد: به دلیل این که در طول سال تنها ۳ ماه برف داریم، همین امر سبب شده تا امکانات ما برای تمرین و آماده‌سازی اسکی‌بازان معلول برای شرکت در مسابقات بین‌المللی تنها در حد همگانی باشد تا قهرمانی. در حالی که در کشورهای شرق آسیا همانند چین، ژاپن و کره دارای سالن‌های سرپوشیده‌ و بیش از ۵۰ پیست اسکی برای آماده‌سازی ورزشکاران خود دارند.

شمشکی در پایان اضافه کرد: بعضی از رسانه‌ها تصور می‌کنند با یکماه تمرین می‌توان بهترین عملکرد را در رویداهای مهم داشت، در حالی که ما با کمترین امکانات سعی می‌کنیم به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. ضمن این که من چون بازنشسته هستم در طی این مدت با فدراسیون جانبازان و معلولان به صورت افتخاری همکاری می‌کنم و تمام تلاشم بر این است که با کمترین امکانات جایگاه خوبی را برای اسکی معلولان در آسیا رقم بزنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شهلا بهروزی‌راد

ماموریتم در توکیو کسب مدال پارالمپیک است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, شهلا بهروزراد در ارزیابی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *