صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / پارک ها مراکز رشد و شتاب‌ دهنده‌ها / تفاهم نامه همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی امضا شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی:

تفاهم نامه همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی امضا شد

تفاهم نامه همکاری با هدف هم افزایی ظرفیت های تجاری، تحقیقاتی، پژوهشی، کاربردی و کارآفرینی بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فناوری خراسان جنوبی امضا شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی شنبه شب در حاشیه اختتامیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی و تجلیل از برگزیدگان استان خراسان جنوبی گفت: استفاده از ظرفیت ها و توان آموزشی به منظور ارتقای سطح کیفی فعالیت های آموزشی با محوریت کارآفرینی یکی از اهداف این تفاهم نامه است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، ابوالفضل فورگی نژاد افزود: تخصیص و تبادل نیروی متخصص و کارشناس برای برگزاری دوره های آموزشی، نشست ها و همایش ها، بهره گیری از پتانسیل شرکت های دانش بنیان فعال و علاقه مندان حوزه فناوری و تامین مربی واجد شرایط برای تدریس در کارگاه های آموزشی از دیگر اهداف این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: در این تفاهم نامه تدوین و اجرای دوره های کوتاه مدت موردنیاز پارک در راستای ایجاد مهارت برای کارکنان، برگزاری و برنامه ریزی کارگاه های آموزشی و برآورده سازی نیازهای آموزشی و پژوهشی پارک از جمله تعهدات دانشگاه ذکر شده است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان جنوبی اظهار داشت: شناسایی افراد بومی حقیقی و حقوقی فعال و دارای تجربه کافی در فنی سازی تولید محتوای دیجیتال توسط پارک علم و فناوری و همکاری در برگزاری رویدادهای استارت آپ از جمله تعهدات پارک علم و فناوری است.
وی گفت: همچنین در این تفاهم نامه بسترسازی مناسب برای ایجاد هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان در حوزه فعالیت دانشگاه، مشارکت در تدوین دوره های آموزشی موردنیاز، آموزش و هدایت دانشجویان فعال دانشگاه به عنوان سفیران پارک و حمایت از صاحبان ایده در راستای کاربردی کردن و تجاری سازی ایده ها از جمله تعهدات پارک علم و فناوری ذکر شده است.
فورگی نژاد افزود: به منظور پیشبرد اهداف تفاهم نامه و اجرای تعهدات طرفین کمیته راهبردی متشکل از نمایندگان تام الاختیار تشکیل و این کمیته مسئول پیشبرد برنامه ها و نظارت بر حسن انجام کار است.
در این آیین از سه کارآفرین برتر، یک مرکز علمی کاربردی دارای بیشترین فعالیت در حوزه کارآفرینی، سه کارآفرین برتر نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی و یک مسئول غرفه برتر تجلیل و قدردانی شد.
نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی از ۲۴ تا ۲۷ مهرماه با حضور ۳۱ کارآفرین از سوی مراکز مختلف در محل نمایشگاه های بین المللی بیرجند برگزار شد.

همچنین مطالعه کنید:

پارک

پارک فناوری پردیس، هسته اولیه «ناحیه نوآوری پردیس»

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «محسن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *