صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / انجام بیش از ۵ هزار مورد خدمات جانبی صنعت حفاری در مناطق نفت‎خیز

انجام بیش از ۵ هزار مورد خدمات جانبی صنعت حفاری در مناطق نفت‎خیز

هزار و ۱۹۰ مورد خدمات جانبی از سوی صنعت حفاری به دکل‎های حفاری و چاه‎های نفت و گاز در مناطق نفت‎خیز خشکی و دریایی در ۹ ماه امسال ارائه شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, جهانگیر شجاعی، جانشین معاون فنی مهندسی این شرکت در این باره توضیح داد: خدمات جنبی در عملیات حفاری و تکمیل چاه‎ها اعم از توسعه‎ای، توصیفی و اکتشافی و تعمیر چاه‎های در حال بهره‎برداری، بسیار با اهمیت و مکمل عملیات حفاری است.
وی انجام خدمات جنبی به موازات عملیات حفاری را از مزیت‎های برجسته شرکت ملی حفاری دانست و افزود: این خدمات در دیگر کشورها از سوی چند شرکت انجام می‎شود، اما در صنعت نفت ایران، شرکت ملی حفاری با برخورداری از متخصصان و کارکنان با تجربه و کارآمد در این زمینه یک برند در کشور محسوب می‎شود.
جانشین معاون فنی مهندسی شرکت ملی حفاری اظهار کرد: خدمات یکپارچه فنی مهندسی حفاری بیش از ۲۰ نوع است که در شرکت ملی حفاری از سوی دو مجموعه تخصصی خدمات فنی و خدمات ویژه حفاری به شرکت‎های متقاضی و پروژه‎های در حال اجرا ارائه می‎شود.
شجاعی شمار خدمات فنی حفاری در این مدت را یک هزار و ۳۲۸ عملیات از جمله لوله مغزی سیار، آزمایش چاه، حفاری با هوا، حفاری به روش زیر فشار تعادل مخزن، لوله‌گذاری چاه، نصب آویزه و آزمایش بهره‎دهی چاه عنوان کرد.
وی با بیان این‎که از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه در مدیریت خدمات ویژه یک هزار و ۹ عملیات مشتمل بر نمودارگیری درون‌چاهی و سطحی، چاه‌پیمایی و در بخش سیمان و انگیزش چاه نیز ۲ هزار و ۸۵۳ عملیات اسیدکاری گسترده و ویژه، سیمانکاری و تزریق‌پذیری انجام شد، گفت: در این دوره متراژ حفاری افقی و جهت‎دار ۳۰ هزار و ۹۱۸ متر و مغزی‎گیری ۲۴۹ متر بود که با حفر ۸۵ حفره محقق شد.
جانشین معاون فنی مهندسی شرکت ملی حفاری اظهار کرد: در خدمات نمودارگیری، اسیدکاری ویژه، لوله مغزی سیار و حفاری با هوا در قیاس با دوره مشابه پارسال با توجه به تعداد تقاضا افزایش داشتیم.

همچنین مطالعه کنید:

پالایشگران هندی

کرونا به سود پالایشگران هندی شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, پالایشگران هندی، سومین واردکننده بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *