صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / اعلام حمایت شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی از مقابله با مافیای کنکور

اعلام حمایت شورای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی از مقابله با مافیای کنکور

شورای مرکزی صنفی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در حمایت از اقدامات وزیر آموزش و پرورش در مقابله با موسسات و مافیای کنکوری؛ نامه سرگشاده صادر کرد.

کنکور سراسری ۹۴ - مشهد

به گزارش کسب و کار نیوز، در متن این نامه خطاب به دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش آمده است: ” تعلیم و تربیت اساس و زیربنای توسعه و پیشرفت هر ملتی است و چرخاندن چرخ های اقتصادی، علمی، پزشکی و… هر جامعه ای وظیفه نیرویی متخصص و تربیت یافته ای است که خروجی سیستم آموزشی آن کشور است .

بی شک بهبود کیفیت آموزشی و سالم سازی فضای آن از هرگونه عوامل حاشیه‌ای و استرس زا هم در سطح مدارس و هم مراکز آموزش عالی می تواند به عنوان قدمی مهم در مسیر تعالی و ترقی ملت و کشورمان باشد .

یکی از معضلات اساسی که از دیرباز نقطه ضعفی در سیستم و روند آموزشی ایران عزیزمان به حساب می آید، کنکور سراسری ورود به دانشگاه های کشور است که متاسفانه چند سالی است با شدت بیشتر از گذشته با جولان موسسات سودجو ، آرامش و آسایش روانی را از دانش آموزان گرفته و تبدیل به گردنه ای مخوف جهت اخاذی مبالغ هنگفت از خانواده هایی چه بسا بی بضاعت گشته که نگران آینده فرزند خود هستند که این مشکل به مراتب در گروه آزمایشی تجربی با نشان دادن سرابی به اسم دانشگاه علوم پزشکی وخیم تر می باشد.

متاسفانه از سویی رسوخ این منابع قدرت و ثروت که به اصطلاح مافیای کنکور نامیده می شوند در بدنه دولتی و استفاده از امکانات دولتی جهت تبلیغ و گسترش فعالیت های خود و از سوی دیگر سکوت مسئولان زیر ربط و عدم انجام اقدامات عملی جهت جلوگیری از  ضربه های مهلک آنان بر پیکره نظام آموزشی و به نوعی هم گامی و هم نوایی با آنها سبب خدشه دار شدن شعار عدالت آموزشی شده که از آرمان های انقلاب اسلامی بوده است .

بر این اساس، شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به عنوان تنها نماینده قانونی دانشجویان نخبه ای که همگی به نوعی زخم خوردگان فضای استرس زای ناشی از فعالیت این موسسات هستند، با اعلام حمایت از اقدامات شجاعانه شما در جهت مقابله با این مافیا، ثبات قدمتان در این مسیر را به دور از هر گونه حاشیه سازی سیاسی و با اخلاص تمام خواستار است “.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه

احتمال آغاز ترم آینده دانشگاه ها از بهمن

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، علی خاکی صدیق صبح امروز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *