صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / چین تا سال ۲۰۳۲ عنوان بزرگترین اقتصاد جهان را از آمریکا می‌گیرد

چین تا سال ۲۰۳۲ عنوان بزرگترین اقتصاد جهان را از آمریکا می‌گیرد

طبق یک گزارش جدید، چین تا پایان سال ۲۰۳۲ با پس زدن آمریکا به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان خواهد رسید.

مرکز تحقیقات اقتصاد و کسب و کار در گزارشی اعلام کرد چین برای پشت سر گذاشتن آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان نیاز به ۱۳ سال زمان دارد اما رشد کشورهای نوظهور دیگری چون برزیل و هند احتمالا کندتر خواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، هر چند که به دلیل جنگ تجاری بین چین و آمریکا نرخ رشد دومین اقتصاد بزرگ فعلی جهان کند شده است اما به گفته این مرکز، جنگ تجاری، آمریکا را تنها ۲ سال بیشتر در صدر اقتصادهای جهان نگه خواهد داشت و این کشور در نهایت جایگاه خود را به چین واگذار خواهد کرد.

به گفته مرکز تحقیقات اقتصاد و کسب و کار، حجم تجارت جهانی در سال آینده با وجود افزایش رویکرد حمایت‌گرایانه در بین کشورهای جهان حدود ۳ درصد افزایش خواهد یافت که یک سوم کمتر از رشد امسال است. این گزارش افزوده است با توجه به بالا بودن سطح بدهی کشورهای جهان و مشکلات ساختاری اقتصادی، خطر وقوع یک رکود بزرگ وجود دارد، رکودی که در صورت وقوع وخیم‌تر از رکودهای پیشین خواهد بود.

پیشتر صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده بود چین تا سال ۲۰۳۰ جای آمریکا را بگیرد. بنابر اعلام رسانه‌های دولتی چین، سیاست‌گذاران چینی به دنبال تقویت رشد اقتصادی از طریق کاهش نرخ مالیات و رساندن آن به سطح معقول هستند. در شرایطی که رشد اقتصادی این کشور در ضعیف‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ قرار دارد، دولت چین به دنبال اعطای معافیت های مالیاتی بیشتر، کاهش نرخ مالیات و افزایش صدور اوراق قرضه دولتی است.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مواد اولیه تولید، اولویت اصلی وزارت صمت/ممنوعیت واردات قطعات دارای مشابه ساخت داخل

حسین مدرس خیابانی در جلسه امروز خود با انجمن‌های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *