صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ضرورت تاسیس پژوهشکده علمی در حوزه پدافند غیرعامل

ضرورت تاسیس پژوهشکده علمی در حوزه پدافند غیرعامل

در نشست مدیرکل پدافند غیر عامل و رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، ضمن تاکید بر ضرورت تاسیس پژوهشکده علمی در حوزه پدافند غیر عامل، ایجاد چنین پژوهشکده‌ای با ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی مورد بررسی قرار گرفت.

پدافند غیرعامل

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین منفردی، مدیرکل پدافند غیر عامل با اشاره به قابلیت‌های جهاد دانشگاهی، بهره‌گیری از ظرفیت این نهاد در پیاده‌سازی پدافند غیر عامل در ارکان استان مازندران را ضروری برشمرد و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان در دستور کار قرار دارد. 

منفردی گفت: مباحث مربوط به آموزش‌های مدیران و آموزش‌های عمومی در کارگروه آموزش عالی و علمی پژوهشی مورد بحث قرار خواهد گرفت. 

وی تاسیس پژوهشکده علمی در حوزه پدافند غیر عامل با هم افزایی ظرفیت های دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان را ممکن دانست و بیان کرد: کارهای ستادی این پژوهشکده بر عهده اداره کل پدافند غیر عامل و سایر موارد و اقدامات پژوهشی بر عهده مراکز علمی استان است. 

مدیرکل پدافند غیر عامل مازندران، تهدیدات زیستی استان مازندران را بیشتر از سایر استان‌های کشور دانست و بر شناسایی این تهدیدات با انجام کار علمی پژوهشی تاکید کرد. 

وی تصریح کرد: ایجاد کارگروه‌های تخصصی دستور کار پدافند غیر عامل است و در این خصوص تعدادی از کارگروه‌ها راه‌اندازی شده و مابقی در شرف اقدام است. 

* مدیریت دانش و کاربست آن از منظر پدافند غیرعامل

واحد عبدالهیان، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی جهت همکاری‌های آموزشی، علمی پژوهشی و فرهنگی، جهاد دانشگاهی را دارای ظرفیت و تجربه قابل توجه در حوزه آموزش برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد آموزش مدیران و اجرای دوره‌های آموزش عمومی شهروندان را عهده‌دار شود. 

عبدالهیان با بیان اینکه مرکز ذخایر زیستی ایران زیر مجموعه جهاد دانشگاهی است، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت مرکز ذخایر زیستی، نسبت به شناسایی تهدیدات در این حوزه و اقدام عملیاتی مبادرت کند. 

وی با بیان اینکه مدیریت دانش نیز محل آسیب است، گفت: عدم ثبت دانش ضمنی سبب هدررفت سرمایه عظیم تجربه‌های علمی و اجرایی شده است که با هزینه فراوان حاصل شده است. 

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران ضمن تاکید بر ضرورت مدیریت دانش و کاربست آن از منظر پدافند غیر عامل، بیان کرد: جهاد دانشگاهی با توجه به نقشی که در اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران دارد، آمادگی همکاری و همراهی در جهت رفع این تهدید را دارد. 

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

معاونت علمی

پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *