صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / لزوم متعادل سازی ظرفیت دانشجویان ارشد و دکتری

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد

لزوم متعادل سازی ظرفیت دانشجویان ارشد و دکتری

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به جذب اعضای هیات علمی و هزینه های آن بیان داشت: جذب عضو هیات علمی جدید بسیار خوب است اما برای گروه و دانشکده هزینه‌هایی در بردارد و بهتر است در شرایط موجود فعالیت‌های گروه با همین تعداد عضو هیات علمی انجام گیرد. همچنین ظرفیت دانشجویان در دو مقطع Ph.D و کارشناسی ارشد نیز بهتر است متعادل شود .

کلاس

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر طبیبی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نشستی با مدیران گروه های علوم پایه دانشکده پزشکی، ضمن تشکر از تمامی معاونین و مدیران گروه به سبب تلاش در حل مشکلات در شرایط بحرانی اقتصادی پیش رو، اظهار داشت: هیات رئیسه دانشگاه بیش از پیش مصر است که اختیارات را به دانشکده و به مدیران گروه واگذار کند تا آنها بر اساس شرایط موجود درگروه تصمیم بگیرند و آزادی عمل داشته باشند .

وی افزود: مدیران گروه هم باید در چارچوب سیاست های دانشکده بعنوان بازوهای اجرایی پرتوان به جایگاه ارزشمند خود اشراف کامل داشته و اطلاعات اعضای هیات علمی خود را اعم از ساعات حضور و مسائل آموزشی و پژوهشی دیگر نظارت نموده و به طور مستمر بازخورد فعالیت ها را ارائه دهند .

دکتر طبیبی با اشاره به جذب اعضای هیات علمی و هزینه های آن بیان داشت: جذب عضو هیات علمی جدید بسیار خوب است اما برای گروه و دانشکده هزینه‌هایی در بردارد و بهتر است در شرایط موجود فعالیت‌های گروه با همین تعداد عضو هیات علمی انجام گیرد. همچنین ظرفیت دانشجویان در دو مقطع Ph.D و کارشناسی ارشد نیز بهتر است متعادل شود .

رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه ضمن تاکید بر استفاده بهینه از آزمایشگاه مرکزی اظهار داشت: انجام پروژه های مشترک و ارتباط نزدیک تر میان گروه های پایه و بالینی موضوع مهمی است که باید همواره در نظر داشت زیرا تولید محصول با کیفیت با هدف آموزش و کار آکادمیک می تواند به استفاده بهینه از بودجه محدود ما و ارتقای دانشگاه بینجامد.

طیبی در پایان بر ارتباط با خیرین بعنوان منابع توسعه مالی ، همکاری و مشارکت در ایجاد جوی با نشاط و پویا و تعامل میان گروه ها در حل مسائل و مشکلات موجود تاکید کرد.

به گزارشروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این نشست هرکدام از مدیران گروه و نیز اعضای هیات رئیسه درخصوص دغدغه های موجود در حوزه اجرایی خود مطالبی را بیان نموده و راهکارهایی ارائه شد.

همچنین در این جلسه از دکتر الیاسی عضو هیات علمی گروه فیزیولوژی، دکتر احمدیانی عضو هیات علمی گروه فارماکولوژی و دکتر اسلامی عضو هیات علمی گروه میکروب شناسی به سبب تلاش های ارزشمندشان در طول تصدی مدیریت گروه های فوق با اهدای لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

دانشگاه

احتمال آغاز ترم آینده دانشگاه ها از بهمن

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، علی خاکی صدیق صبح امروز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *