صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / خبری از حذف واژه «غیرانتفاعی» نیست

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی:

خبری از حذف واژه «غیرانتفاعی» نیست

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی بایستی حذف واژه غیرانتفاعی را تصویب می‌کرد که تاکنون این کار انجام نشده؛ اما همچنان در دستورکارشان قرار دارد.

محمد حسین طیرانی

محمدحسین طیرانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: وزارت علوم قوانین مربوط به دانشگاه‌های و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی را به طریقی تغییر داده که اگر هر یک از این دانشگاه‌ها نتوانستند به فعالیت خود ادامه دهند، مالکیت با هیات موسس آن خواهد بود که این مساله دستاورد بزرگی برای ما محسوب می‌شود. 

وی در خصوص تعطیلی مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی، تصریح کرد: درحال حاضر بحث تعطیلی  این مراکز مطرح نیست و وزارت علوم طرح ادغام را مدنظر دارد. 

طیرانی با تاکید براینکه دو موسسه آموزش عالی غیردولتی در خراسان رضوی تجمیع خواهند شد، اضافه کرد: در زمینه تجمیع مراکز آموزشی مورد نظر وزارت علوم، برای مثال ۴ تا ۵ موسسه که هر کدام ۱۰۰۰ دانشجو دارند با یکدیگر تجمیع می‌شوند و یک دانشگاه غیرانتفاعی بزرگ را تشکیل می‌دهند.

نایب رییس اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۰ دانشگاه غیردولتی خراسان رضوی رشته کامپیوتر دارند و از سال دیگر وزارت علوم اجازه راه اندازی این رشته در دانشگاه ها نخواهد داد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایجاد رشته جدید به شدت محدود شده است و اگر رشته‌ای متقاضی نداشته باشد، خود رشته حذف خواهد شد، بنابراین می‌توان دریافت که قانون عرضه و تقاضا جای خود را باز خواهد کرد.

رییس موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی خیام یادآور شد: همه دانشگاه‌های خراسان رضوی در کنار یکدیگر هستند و  برای اعتلای فرهنگ و دانش کشور تلاش می کنند؛ مسلما هر چه کیفیت دانشگاهی بیشتر باشد، دانشجویان کیفی بیشتری جذب آن می‌شوند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *