صفحه اصلی / ورزشی / کشتی و رزمی / انتقاد از خارج شدن جام تختی از رنکینگ و تقدیم میزبانی جام جهانی به روسیه

انتقاد از خارج شدن جام تختی از رنکینگ و تقدیم میزبانی جام جهانی به روسیه

رییس هیات کشتی خراسان رضوی در نامه‌ای به سرپرست فدراسیون کشتی از موضع فدراسیون درباره خارج شدن کشتی فرنگی جام تختی از سیستم رنکینگ و هم‌چنین گرفته شدن میزبانی جام جهانی کشتی آزاد از ایران انتقاد کرد.

رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی‌آزاد

به گزارش کسب و کار نیوز،مسعود ریاضی رییس هیات کشتی خراسان رضوی در نامه خود به حمید بنی تمیم، سرپرست فدراسیون کشتی از سیاست فدراسیون کشتی در قبال خارج شدن کشتی فرنگی جام تختی از سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی و هم‌چنین گرفته شدن میزبانی جام جهانی کشتی آزاد از ایران و شهر مقدس مشهد و دادن آن به روسیه انتقاد و تاکید کرد تصمیم‌گیری درباره چنین مواردی لازم بود با نظر اعضا مجمع فدراسیون صورت پذیرد.

وی در نامه خود تاکید کرد خارج شدن جام تختی از سیستم رنکینگ باعث کاهش سطح کیفی این رقابت‌ها خواهد شد و بر خلاف سال گذشته عنوان داران جهان و المپیک در این تورنمنت حاضر نخواهند شد.

متن و تصویر نامه مسعود ریاضی به سرپرست فدراسیون کشتی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر بنی تمیم

سرپرست محترم فدراسیون جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراما ضمن تشکر از زحماتی که در این روزهای حساس برای کشتی می کشید به عنوان عضو کوچکی از مجمع کشتی بر خود لازم می دانم تا موارد زیر را به استحضار جنابعالی و اعضاء مجمع برسانم.

بر اساس بند ۵ ماده ٧ از اساس نامه فدراسیون ورزشی آماتوری کشتی جمهوری اسلامی ایران “تصویب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت و تقویم ورزشی و خط مشی فدراسیون” از وظایف مجمع محترم است. به نظر می‌رسد در برخی از تصمیماتی که اخیرا تخاذ کرده‌اید توجه کافی به این بند نشده است که اهم آن‌ها به قرار زیر هستند:

١- همان‌طور که مستحضرید مسابقات جام تختی یکی از معدود مسابقات رنکینگ‌دار بود که از افتخارات کشتی ایران به حساب می‌آمد. اخیرا همان‌طور که خود در سمینار مورخ پنجم دی ماه ٩٧ اظهار کرده‌اید صرفا به درخواست مربیان تیم ملی این مسابقات را از حالت رنکینگ خارج کرده‌اید که موجب بی‌اعتبار شدن جام و باعث شگفتی بسیاری از کارشناسان و اهل فن شده است. به نظر می‌رسد تصمیم‌گیری در این خصوص صرفا یک مساله فنی نیست و باید با نظر اعضا مجمع انجام می‌شد. ضمن این که به لحاظ فنی نیز، کشتی ایران  با خارج شدن جام‌های تختی از سیستم رنکینگ، فرصت حضور چندین قهرمان المپیک و جهان و رقابت آن‌ها با کشتی‌گیران ایرانی را از دست داد. فرصتی  که در جام تختی در کشتی فرنگی در سال۹۶ در ماهشهر  بوجود آمد. اکنون بازگرداندن جام جهان پهلوان به سیستم رنکینگ شاید سال‌ها طول بکشد.

٢- همان‌طور که باز هم مستحضرید در زمان حضور آقای رسول خادم، تفاهم نامه‌ای بین شهرداری مشهد مقدس و فدراسیون منعقد شد تا مبلغ دوازده میلیارد ریال توسط شهرداری مشهد برای برگزاری جام جهانی کشتی آزاد در مشهد در اسفندماه آتی پرداخت شود و علاوه بر آن بخش عمده‌ای از درآمد تبلیغ نیز به فدراسیون تخصیص می‌یافت و مشکلی از نظر مالی برای برگزاری جام وجود نداشت. در مذاکرات تلفنی به اینجانب اعلام کردید که کمیته فنی اتحادیه به خاطر آن که رییس قبلی تاریخ میزبانی را عوض کرده، میزبانی را از ما گرفته است. بعدا پس از اظهارات جناب دودانگه – که در پس دادن میزبانی با شما هماهنگ بوده است – در سمینار رییسان هیات‌ها اظهار کرده‌اید که مشکل مالی داشته‌اید. در هر صورت ضمن این که اینجانب بحث مالی را منتفی می‌دانم و از سویی دیگر تاریخ را نیز تغییر نداده بودیم تصمیم‌گیری در این خصوص را در صلاحیت مجمع می‌دانم. علاوه بر آن عنوان کردید که مقررات جام تغییر کرده و ایران نمی‌تواند در جام آتی شرکت بکند. می‌دانید که این مساله مصوب کمیسیون فنی اتحادیه است و نه هیات رییسه‌ی اتحادیه! عملا با این عقب‌نشینی تصمیم‌گیری را برای هیات رییسه اتحادیه ساده‌تر کرده‌اید که به راحتی ایران را از جام آتی حذف کند. جامی که ایران سال‌ها در آن قهرمان می‌شد و به نوعی التیام آلام مردمان‌مان در میان این فشارهای اقتصادی بود و به نظر من از نظر سیاسی و اجتماعی اهمیت بسیار داشت.

در پایان خاطرنشان می‌کنم اعضای مجمع همیشه در کنار فدراسیون بوده‌اند و حیف است که فدراسیون ارتباط خودش را با ایشان برای اخذ نظرات مشورتی کمرنگ کند که به قول حافظ عزیز:

“ما ز یاران چشم یاری داشتیم”

با سپاس

رییس هیات کشتی خراسان رضوی

مسعود ریاضی

رونوشت:

اعضاء محترم مجمع کشتی

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

خداحافظی بهترین فرنگی‌کار جهان به سود عبدولی شد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیتر باشی دارنده مدال‌های طلای جهان ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *