صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / نتوانسته‌ایم جوانان را به علوم انسانی علاقه‌مند کنیم
نتوانسته‌ایم جوانان را به علوم انسانی علاقه‌مند کنیم

وزیر علوم:

نتوانسته‌ایم جوانان را به علوم انسانی علاقه‌مند کنیم

وزیر علوم با بیان اینکه باید در بخش‌های اجرایی و سیاست گذاری، جوانان را به سمت تحصیل در رشته‌های علوم انسانی علاقه مند کنیم، گفت: گاهی مسیر یک کاری را نگاه می کنیم و می‌گوییم چه زمانی به مقصد می‌رسیم، اما واقعیت این است که راه طی شده هم کم نیست، شاید در دانشگاه‌ها نتوانستیم به حدی که لازم است علوم انسانی را در جایگاه راستین خود بنشانیم و دلیلش هم این است که نتوانستیم جوانان را به این سمت و سو علاقه مند کنیم و ما باید رقابت مراکز علمی را برای ورود به علوم انسانی ایجاد و تشدید می کردیم.

وزیر علوم

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر منصور غلامی، در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) که عصر امروز (سه شنبه) در محل این سازمان برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به فعالیت های مرحوم دکتر احمدی، بنیانگذار سازمان سمت، اظهار داشت: من از دوران گذشته که خدمت آن مرحوم می رسیدم احساس شاگردی به ایشان داشتم و روزهای آخر هم که نزد او بودیم، همواره نگران مجموعه سمت و توسعه و پیشرفت آن بود. وزیرعلوم با بیان اینکه سازمان سمت از ابتدای تأسیس و در حین رشد و توسعه، از مراکز مورد اعتماد در چاپ و نشر کتب دانشگاهی بوده است، گفت: از ضمانت هایی که دانشگاه ها در مورد سازمان سمت به آن توجه داشتند، حضور مرحوم احمدی در راس این سازمان بود چراکه آن مرحوم همه آثارمنتشره شده توسط این سازمان را می خواند تا ایرادی نداشته باشد و از این نظر کتاب های سمت همواره با اعتبار خوبی در دانشگاه ها پذیرفته شده است.

وی با بیان اینکه باید در بخش های اجرایی و سیاست گذاری، جوانان را به سمت تحصیل در رشته های علوم انسانی علاقه مند کنیم، گفت: گاهی مسیر یک کاری را نگاه می کنیم و می گوییم چه زمانی به مقصد می رسیم، اما واقعیت این است که راه طی شده هم کم نیست، شاید در دانشگاه ها نتوانستیم به حدی که لازم است علوم انسانی را در جایگاه راستین خود بنشانیم و دلیلش هم این است که نتوانستیم جوانان را به این سمت و سو علاقه مند کنیم و ما باید رقابت مراکز علمی را برای ورود به علوم انسانی ایجاد و تشدید می کردیم.

وزیر علوم افزود: باید در بخش های اجرایی و سیاست گذاری، این موارد مورد توجه قرار گیرند، در حوزه اجرایی ستاد وزارت علوم شاید انگیزه های کوچکی را بتوانیم فراهم و استفاده کنیم، اما چاره کار نیست و تقاضا دارم روی این موضوع کار شود و می توان با داشتن مجموعه ای از استادان، این رغبت را اگر نه در میان همه علاقه مندان بلکه بخش متناسبی از دانشجویان ایجاد کرد زیرا جهان امروز توسط صاحبان اندیشه در علوم انسانی سیاست گذاری و مدیریت می شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با تلاش های اساتید این زمینه فراهم شود که بتوانیم استعدادهای توانمند را به سمت تحصیل در علوم انسانی و تامین پشتوانه علمی آینده کشور سوق دهیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در پایان این آیین و با حضور وزیر علوم، از مرحوم دکتر احمدی، موسس سازمان سمت با اهدای لوح سپاس تقدیر شد و پژوهشگران برتر سازمان سمت و شورای تحول و ارتقای علوم انسانی لوح تقدیر گرفتند.

همچنین از دو عنوان کتاب که با همکاری مشترک سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) و شورای تحول و ارتقای علوم انسانی منتشر شده بود، رونمایی شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

خبر خوب برای معلمان و بازنشستگان/ واریزی ۳۷ میلیون تومانی در راه است

به گزارش کسب و کار نیوز، معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ از تعیین رتبه خود توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.