صفحه اصلی / سیاسی / دولت / بودجه فردا به مجلس می‌رود

نوبخت:‌

بودجه فردا به مجلس می‌رود

رئیس سازمان برنامه و بودجه توضیحاتی درباره نرخ ارز در بودجه ۹۸ ارائه داد.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در حاشیه جلسه امروز (۱۴ آذر) هیئت دولت و در جمع خبرنگاران گفت: آنچه برای نرخ تسعیر ارز پیش‌بینی شده، ۱۴ میلیارد دلار که با ارز ۴۲۰۰ تومانی است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، وی درباره ارسال لایحه بودجه ۹۸ به مجلس گفت: صبح فردا (۱۵ آذر) بودجه را به مجلس ارسال خواهیم کرد، هرچند نمایندگان محترم برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه تا ده روز آینده تعطیل خواهند بود و مجلس جلسه علنی ندارد، اما دولت طبق آیین نامه داخلی با تلاش فراوان و حتی جلسات فوق‌العاده چه در دولت و چه در سازمان برنامه و بودجه لایحه را در ۱۴ جلد ارسال می‌کنیم.

نوبخت درخصوص قیمت حامل‌های انرژی در سال ۹۸ تصریح کرد: قیمت بنزین تغییر نکرده است. قیمت نفت هم به طور متوسط ۵۴ دلار در نظر گرفته شده است. باید توضیح دهم که هیچ کدام از این ارقام در بودجه نمی‌آید، مبانی محاسباتی ما این ارقام است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه فردا در نشست خبری به صورت تفصیل درباره بودجه سخن خواهم گفت،‌ اظهار داشت: در بودجه سال ۹۸ قیمت پایه ارز ۵۸۰۰ تومان نیست، آنچه که برای نرخ تسعیر در نظر گرفته شد با ارز ۴۲۰۰ تومان است. اگر ارز دیگری باقی بماند که چون عمده ارزی که سهم دولت است در همین حدود است، بقیه را بانک مرکزی برای تنظیم بازار نیما بخواهد مداخله کند، با همان نرخ ارز نیما خواهد بود؛ البته مقدار این تفاوت چند میلیارد دلار بیش‌تر نیست.

نوبخت درباره افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان نیز اظهار داشت: نظر دوستان مجلس این است که به صورت پلکانی حقوق کارمندان دولت افزایش یابد. آن‌هایی که حقوق ‌های بیش‌تری می گیرند درصد رشدشان کم‌تر و آن‌هایی که کمتر می‌گیرند تا ۲۰ درصد افزایش یابد، البته برخی از گروه های شغلی بیش‌ از ۲۰ در صد سال آینده افزایش پیدا می کند.

وی درباره سرنوشت یارانه‌بگیران ثروتمند در سال ۹۸ نیز گفت: حذف یارانه ثروتمندان امسال هم در دستور کار بود. از آنجایی که نیاز به اطلاعات بیش تر است امسال در جهت اجرایی کردن این امر توزیع یارانه‌ها را استانی کرده‌ایم. هر استان به میزان تعداد افرادی که یارانه بگیر هستند آن مبالغ را دریافت می‌کنند و با توجه به شناخت دقیق تری که دارند می‌توانند خودشان به افرادی که استحقاق دریافت یارانه را دارند اختصاص دهند. بقیه را هم صرف امور استان کنند.

همچنین مطالعه کنید:

رییس جمهور «قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور» را برای اجرا ابلاغ کرد

به گزارش کسب و کار نیوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *