صفحه اصلی / اصناف و بازار / شهرداری در تعیین و دریافت اجاره دکه های سطح شهر غیر قانونی عمل میکند

رئیس اتحادیه دکه داران

شهرداری در تعیین و دریافت اجاره دکه های سطح شهر غیر قانونی عمل میکند

نادر فداکار گفت:مطابق قانون ،فرمانداری واستانداری می توانند هر ۳سال مبلغ ۱۲و نیم درصد به اجاره های دکه ها اضافه ودریافت کنند، اما متاسفانه شهرداری با افزایش ۵۰ تا۱۰۰درصدی اجاره دکه های سطح شهر تهران، به این قانون عمل نمی کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، وی با اشاره به مبالغ ۱۰۰تا۳۰۰هزار تومانی اجاره دکه ها براساس مناطق فعالیت؛ افزود:براساس قانون ومصوبه حق وکسب مجلس درسال ۸۹ ،بحقوق مکتسبه به دکه هایی که سالهاست فعالیت می کنند تعلق گرفته وشامل سرقفلی می شوند ودر این شرایط براساس این قانون مشمول افزایش اندکی در پرداخت اجاره می شوند اما شاهد هستیم در این خصوص میان افرادی که تازه به این صنف وارد شده وفعالیت می کنند با کسانی که سالهاست در صنف فعالیت می کنند، تفاوتی در تعیین ودریافت اجاره از طرف شهرداری ، گذاشته نمی شود.
فداکار، گل فروشی تنقلات،صنایع دستی وکتابفروشی واطلاعات شهری را ۴رسته تحت پوشش اتحادیه صنف دکه داران عنوان کرد و ادامه داد:البته تداخل صنفی از مشکلات صنف است ازجمله با اتحادیه فروشندگان جراید که در زمینه فروش دخانیات وتنقلات دارای تداخل صنفی هستیم.
این فعال صنفی با بیان اینکه شهرداری تنها محل استقرار دکه را در اختیار اعضا قرار می دهد،اضافه کرد:ساختار فیزیکی دکه وامتیازات برق، آب وتلفن با هزینه شخصی اعضا تهیه ومتعلق به فرد هستند ،اما شهرداری چندسالی است با قرارداد باشرکتی خاص، اقدام به استفاده از سردر دکه برای تبلیغات می کند که علاوه براینکه هماهنگی با اتحادیه وصاحب دکه نمی کند هیچ میلغی نیز به دکه مورد نظر از محل تبلیغات انجام شده تعلق نمی گیرد.
نادر فدارکار خواستار احقاق حقوق تضییع شده دکه داران مظلوم توسط اتاق اصناف تهران وایران از مراجع ذیربط شد وبا بیان اینکه صنف محروم وکم درآمد دکه داران قبلا از مالیات معاف بودند،گفت:امامتاسفانه از دکه داران مالیات دریافت می شود به طوری که شاهد دریافت مبالغی بیش از ۲میلیون تومان از این افراد صنفی کم درامد بوده ایم وجای سوال است که مگر درامد این دکه ها چه میزان است که این مبالغ دریافت می شود.
اوبا اشاره به فعالیت ۴۰۰دکه با جواز کسب تحت پوشش اتحادیه ،از نگاه مثبت مدیریت جدید شرکت ساماندهی مشاغل شهر تقدیر کرد وگفت: امید واریم در این ارتباط بتوانیم در حل مشکلات دکه ها به جمع بندی و تفاهم خوبی برسیم.

 

همچنین مطالعه کنید:

نابسامانی قوانین و مقررات استارت آپ ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، موسی ترابی پژوهشگر و کارشناس ارشد کارآفرینی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *