صفحه اصلی / فرهنگی / کتاب و رسانه / نامزدهای داستان کوتاه جایزه جلال معرفی شدند
نامزدهای داستان کوتاه جایزه جلال معرفی شدند

نامزدهای داستان کوتاه جایزه جلال معرفی شدند

هیات داوران یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، پنج اثر ادبی را به عنوان نامزدهای نهایی در بخش داستان کوتاه معرفی کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «مهدی قزلی» دبیر اجرایی یازدهمین دوره جایزه جلال روز یکشنبه در نشست خبری این جایزه ادبی گفت: «اسپارانی» نوشته امیر ریاحی از نشر مروارید، «تفنگم زمین نذار» اثر سید میثم موسویان انتشارات کتاب جمکران، «زخم شیر» اثر صمد طاهری نشر نیماژ، «قلب نارنجی فرشته» نوشته مرتضی برزگر نشر چشمه و «ماندن» نوشته مرتضی فرجی از انتشارات سوره مهر آثار نامزدهای برگزیده هیات داوران جایزه جلال هستند.
وی ابراهیم حسن بیگی، علی چنگیزی و یزدان سلحشور را هیات داوران بخش داستان کوتاه جایزه جلال عنوان کرد.
رئیس بنیاد شعر و ادبیات داستانی کودکان افزود: در مجموع سه هزار و ۲۱۳ اثر برای یازدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد معرفی شدند که از این تعداد ۱۵۰اثر در حوزه نقد ادبی، ۱۷۳ اثر در حوزه مستندنگاری، ۱۲۰۰ اثر در حوزه داستان کوتاه و ۱۶۷۳ اثر در قالب رمان بوده است.
قزلی گفت: از بین همه آثار منتشر شده در سال ۹۶ که نامزد جایزه جلال شدند، برخی آثار در خود دبیرخانه به دلیل نداشتن همخوانی با ضوابط و شرایط جایزه حذف شد.
وی در مورد رهاوردهای جایزه جلال گفت: یکی از اقدامات ما معرفی برندگان جایزه جلال به شورای حمایت از کتب در وزارت ارشاد است و علاوه بر این برندگان جایزه جلال به عنوان مهمانان و نمایندگان ایران در برنامه های ادبی بین المللی انتخاب می شوند و نیز با پا گرفتن طرح گرنت، اولویتی هم در آنجا برای برندگان جایزه در نظر گرفته شده است.
قزلی قوت ادبی را از ملاک های انتخاب برندگان جایزه جلال برشمرد و گفت: برنده جایزه جلال ۱۰۰ میلیون و تقدیری ها ۳۰ میلیون می گیرند.
وی از تغییر محل اهدای جایزه از تالار وحدت به تالار قلم کتابخانه ملی به خاطر محدودیت و نیز مدیریت منابع مالی بنیاد و نگهداری بسیاری از آثار جلال در این کتابخانه خبر داد و گفت: اختتامیه جایزه جلال روز شنبه ۱۷ آذرماه برگزار می شود.
جایزه ادبی جلال آل‌احمد یک جایزه ادبی دولتی است که به منظور معرفی آثار برگزیده ادبیات داستانی در ایران پایه‌گذاری شده‌ و با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۷ نخستین دوره خود را در سال‌روز تولد آل‌احمد آغاز کرد.
ابوتراب خسروی، مرتضی سرهنگی، مجید قیصری، حمیدرضا شعیری، فریدون صدیقی، ابراهیم زاهدی‌مطلق، ملوک‌السادات حسینی بهشتی و محمد حمزه‌زاده از سوی وزیر ارشاد به عنوان اعضای هیات علمی، محمدرضا بایرامی به عنوان دبیر علمی و مهدی قزلی به عنوان دبیر اجرایی یازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد منصوب شده اند.
فراهنگ**۳۰۰۹** ۱۰۵۵

همچنین مطالعه کنید:

مرور درس‌های سال گذشته با چند ویدئوی جذاب و کوتاه

به گزارش کسب و کار نیوز، کارشناسان تحصیلی معتقدند مرور درس‌های سال گذشته کمک قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.