صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / شکایت هنیه به سازمان ملل از تلاش‌های بی‌وقفه آمریکا در حمایت از اسرائیل

در پیامی به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل صورت گرفت؛

شکایت هنیه به سازمان ملل از تلاش‌های بی‌وقفه آمریکا در حمایت از اسرائیل

رئیس دفتر سیاسی حماس در پیامی به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل نسبت به تلاش‌های بی‌وقفه و مذبوحانه آمریکا در زمینه ارائه هرگونه حمایت مالی و معنوی از اسرائیل ابراز خشم کرد.

هنیه

به گزارش کسب و کار نیوز، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس در  پیام خود به  “ماریا فرناندا اسپینوزا”، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص تلاش‌های آمریکا برای تصویب پیش‌نویس قطعنامه‌ای در مجمع عمومی سازمان ملل در زمینه محکومیت مقاومت فلسطین گفت : تازه‌ترین تلاش‌های آمریکا در زمینه حمایت از رژیم اشغالگر قدس تصمیم نماینده آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل برای ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای در جهت محکومیت مقاومت فلسطین و حق ملت فلسطین در زمینه دفاع از خویش در برابر تجاوزات نژاد پرستانه و بی‌وقفه و بیش از ۷ دهه دشمن صهیونیستی است.
در بخش دیگر این پیام آمده است که اقدامات آمریکا به این حد محدود نمی‌شود، بلکه بعد دیگری نیز پیدا کرده است که آن هم تلاش دولت آمریکا به ریاست دونالد ترامپ برای کاهش تعداد مصوبات و قطعنامه های سازمان ملل در خصوص مساله فلسطین است. 
هنیه خاطرنشان ساخت که تلاش‌های آمریکا همزمان با روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین صورت می‌گیرد که مصادف با ۲۹ نوامبر هر سال می‌باشد.
وی با اشاره به حمایت آمریکا از مرکز حقوقی جنبش‌های مبارز و رهایی بخش ملی در جهان از رهگذر تصویب و صدور پاره‌ای قطعنامه‌های مهم از سوی مجمع عمومی سازمان ملل در بازه زمانی ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۵ ، افزود: این اقدام موجب تجلی هویت حقوقی و بین‌الملل این جنبش‌ها شد. 
در بخش دیگر این پیام آمده است که حماس به نقش آفرینی اعضای مجمع عمومی سازمان ملل و حمایت آنان از حق ملت‌ها در دفاع از خویشتن در زمینه به شکست کشاندن تلاش‌های تجاوزگرانه آمریکا بسیار امیدوار است. 
رئیس دفتر سیاسی حماس در بخش دیگر این پیام آورده است که اقدام رژیم صهیونیستی به اشغال خاک فلسطین، محروم کردن ملت آن از حقوق اساسی خود، مهاجرت اجباری این ملت از سرزمین خود، تداوم شهرک‌سازی یک اقدام تروریستی است و دلیل اصلی تداوم خشونت در سراسر منطقه به شمار می‌رود.
وی بار دیگر تصریح کرد که حماس تجاوزات بی‌وقفه اشغالگران صهیونیست علیه ملت فلسطین از جمله اشغالگری، یهودی سازی شهر قدس، مصادره اراضی فلسطینی، تخریب خانه های فلسطینیان برای ساخت و توسعه شهرک‌های یهودی، محاصره فاجعه بار نوار غزه که از ۱۲ سال پیش آغاز شده است را محکوم می‌کند.
وی در این پیام تصریح کرد که بر اساس قوانین بین المللی حق ملت فلسطین در دفاع از خویشتن و مقاومت آن در برابر اشغالگران صهیونیست با بهره‌گیری از تمامی ابزارها و شیوه‌ها از جمله مقاومت مسلحانه حقی مشروع و قانونی است.
وی تاکید کرد که جنبش مقاومت اسلامی حماس یک جنبش رهایی بخش ملی فلسطینی است که سعی دارد از ملت خود تا زمان نیل به حقوق اساسی خود دفاع کند و این اقدام در چارچوب دفاع قانونی و دفع تجاوز از ملت فلسطین صورت می‌گیرد.
هنیه یادآور شد که ماده ۵۱ منشور سازمان ملل که پایه و اساس مشروعیت مبارزات انفرادی و گروهی ملت فلسطین در راستای نیل به استقلال و تعیین سرنوشت خود است بر این حق صراحت دارد و بر آن تاکید می‌ورزد. 
رئیس دفتر سیاسی حماس تلاش جدی برای به شکست کشاندن تحرکات آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل برای محکوم کردن مقاومت را خواستار شد. 
وی از مجامع جهانی خواست با بهره گیری از تمامی ابزارها و شیوه‌های قانونی در راستای برچیدن اشغالگری و کمک به ملت فلسطین به منظور تحقق اهداف و آرمان‌هایشان در زمینه تحقق استقلال و آزادی و همچنین پایان بخشیدن به رنج و محنتها و گرفتاری های مردم نوار غزه تلاش کنند. 

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

instex

جزئیات اولین تراکنش در حال انجام اینستکس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نشریه نیویورک تایمز  با اشاره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *