صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / جان کری به نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ می‌اندیشد

جان کری به نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ می‌اندیشد

وزیر امور خارجه سابق آمریکا با بیان اینکه به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ فکر می‌کند، در پاسخ به اینکه طرح‌هایش چیست گفت که هیچ گزینه‌ای را از روی میز برنمی‌دارد.

جان کری

به گزارش کسب و کار نیوز، جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مراسم موسسه سیاست‌های هاروارد تاکید کرد: گفته‌ام که گزینه‌ای را حذف نمی‌کنم و گزینه‌ای را از روی میز برنمی‌دارم. من الان بیکار ننشسته‌ام، با این حال در ایالات‌های مهم دوره‌ نگشته‌ام، کار پیش‌ زمینه‌ای نکرده‌ام اما بی‌تمایل هم نیستم. آیا به این مساله فکر می‌کنم؟ بله، درباره آن فکر می‌کنم و گفته‌ام که احتمالا این کار را می‌کنم.  

جان کری سه‌شنبه شدیدا از دولت ترامپ از جمله در بحث تغییرات آب و هوایی و روابط خارجی انتقاد کرد. اظهارات کری در آستانه بزرگترین رقابت نامزدهای دموکرات برای به چالش کشیدن دونالد ترامپ در ۲۰۲۰ مطرح می‌شود.

این سیاستمدار آمریکایی سال ۲۰۰۴ در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شد و توانست نامزدی دموکرات‌ها را به دست آورد اما در نهایت مقابل جورج بوش شکست خورد. نامزدی سال ۲۰۰۴ او پس از یک دوره طولانی سناتوری صورت گرفت. او در سال ۲۰۱۳ وزیر خارجه دولت اوباما شد. جان کری همچنین اذعان کرد احتمال نامزدی جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در انتخابات آتی وجود دارد.

انتهای پیام  

همچنین مطالعه کنید:

russia

بررسی همکاری‌های ترانزیتی در دیدار سفیر ایران با معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در این ملاقات دو طرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *