صفحه اصلی / فرهنگی / کتاب و رسانه / انقلاب اسلامی مسیری جدید برای بانوان گشود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

انقلاب اسلامی مسیری جدید برای بانوان گشود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در پی صدها سال که مشعل نورانی بانوان مسلمان روشن بود اما در دوره های بعد به خاموشی گرایید، انقلاب اسلامی در سایه برکت قرآن این مسیر را دوباره گشود و با ایجاد فضایی امن و سالم حرکت جدیدی برگرفته از صدر اسلام و سیره پیامبر(ص) در این حوزه آغاز شد.

سیدعباس صالحی در پیامی که در مراسم آغازین پانزدهمین همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه در محل تالار قدس در جوار حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد قرائت شد، آورده است: قرآن کریم شفا و رحمت خداوند بر مومنان است. همچنین ترویج و توسعه مضامین قرآن مورد توجه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.
وی در ادامه این پیام افزود: تاکنون ۲۱ هزار پایان نامه قرآنی دانشجویی از سوی بانوان نوشته شده که گویای روند، حرکت رو به رشد و پرشتاب آنان به برکت اسلام عزیز و قرآن است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: همایش بانوان قرآن پژوه که امسال در جوار مرقد مطهر ثامن الائمه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برپا شده شاهد افزایش چشمگیر تعداد بانوان قرآن پژوه شاخص می باشد که اکنون به حدود ۳۰۰ نفر رسیده است.
همچنین نماینده قرآن پژوهان کشور در این مراسم گفت: فضای علمی مهیا شده برای زنان متدین حاصل انقلاب اسلامی و مرهون مجاهدتهای امام خمینی(ره) است بطوری که هم اینک در زمینه اجرای برنامه ها و فعالیتهای قرآنی در هیچ کشور اسلامی دیگری در سطح جهان همسان با فعالیتهای و اقدامات این عرصه در ایران نیست.
مهدوی کنی همچنین بر لزوم در نظر گرفتن مکانی برای تلاوت و تفسیر قرآن ویژه بانوان تاکید و بیان کرد: تلاوت روزانه سوره مبارکه یاسین به عنوان قلب قرآن، از فعالیتهای قرآنی بانوان می باشد که به همت هزاران نفر از زنان متدین اجرا می شود.
دبیر علمی همایش بین المللی بانوان قرآن پژوه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: ۷۰۰ بانوی قرآن پژوه که بطور عمده از تهران و مشهد هستند در این مراسم حضور دارند و ۱۹ نفر آنها مورد تجلیل قرار می گیرند.
حجت الاسلام محمد عبداللهیان افزود: ۱۵ نفر از افراد مورد تقدیر ایرانی و چهار نفر از دیگر کشورها هستند که دو نفرشان از دارالقرآن امام جواد(ع) شهر کاظمین عراق به همایش دعوت شده اند.
وی گفت: این همایش در دو حوزه تجلیل از پژوهشگران و هنرمندان قرآنی برپا شده و بر این اساس دانش پژوهان مقطع دکترا، مفسران، خوشنویسان و تذهیبکاران قرآن مجید در این چارچوب مورد تجلیل قرار می گیرند.
پانزدهمین همایش بین‌ المللی بانوان قرآن‌ پژوه با محوریت قرآن و امام جواد(ع) به همت مرکز بانوان و امور خانواده آستان قدس و مؤسسه معارف اسلامی امام رضا(ع) قم به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد. ۱۴ دوره پیشین این همایش بین المللی در تهران برگزار شده بود.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

همچنین مطالعه کنید:

شهید بهشتی

بهشتی و مسئله عدالت اجتماعی با سخنرانی آقایان آیت الله دکتر رحیم نوبهار، حجت الاسلام و المسلمین فاضل میبدی، دکتر محمدرضا بهشتی و دکتر فرشاد مومنی پنج شنبه ۲۰ تیر از ساعت ۱۸ بعد از ظهر

به گزارش کسب و کار نیوز، یکی از بزرگترین دغدغه های آیت الله شهید دکتر بهشتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *