صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / کارمندان اورژانس‌یار می شوند!

کارمندان اورژانس‌یار می شوند!

معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور از امکان گذراندن دوره‌های رایگان آموزشی سازمان اورژانس کشور برای کارمندان بخش‌های دولتی و خصوصی خبر داد.

اورژانس

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر میرکتولی معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور در این مورد گفت: با توجه به اینکه برنامه ریزی انجام شده در خصوص آموزش افراد جامعه در  ۱۱ گروه تقسیم بندی و انجام شده است، آموزش کارمندان نیز به عنوان یکی از این گروه‌ها در حال برگزاری است.
وی گفت: آموزش‌های اورژانس یار در سطوح مختلف از دوره های ۱۲ ساعته تا دوره امدادگر اورژانس که یک دوره ۵۰ ساعته است برگزار می شود. در این دوره افراد مهارتهای مهمی در ارتباط با کمکهای اولیه و همچنین اقدامات ساده و اولیه حفظ حیات مثل احیای قلبی-ریوی، مسمومیت‌ها، کنترل خونریزی، آتل بندی، مواجهه با بیمار بیهوش، بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، تشنج و … بصورت عملی آموزش داده می‌شود.

وی ادامه داد: آموزش ۵۰ ساعته تربیت اورژانس یار در وزارت بهداشت به عنوان اولین وزارتخانه دولت شروع شده است و تاکنون تعداد ۱۷۴۰۹ نفر از کارمندان سراسر کشور در این طرح آموزش دیده‌اند و این تعداد بصورت روزانه در حال افزایش است.

معاون آموزش سازمان اورژانس در ادامه گفت: تمامی کارمندان بخش های دولتی و همچنین خصوصی می‌توانند برای بهره‌مندی از این کلاس‌ها به مراکز اورژانس استان‌ها و شهرستان‌ها و مرکز اورژانس تهران یا سایت سازمان اورژانس کشور به نشانی www.ems.behdasht.gov.ir  مراجعه و ثبت نام کنند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

Interpol

استرداد و دستگیری زن کلاهبردار با همکاری اینترپل

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سردار هادی شیرزاد در این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *