صفحه اصلی / استان ها / اردبیل / سد پیله‌سحران آماده افتتاح‌

سد پیله‌سحران آماده افتتاح‌

‌مدیر آب، خاک و مهندسی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سد پیله‌سحران آماده افتتاح است و به زودی با برگزاری مراسم رسمی این پروژه به بهره‌برداری می‌رسد.

سد پیله‌سحران

‌‌به گزارش کسب و کار نیوز، ‌فکور در بازدید از این پروژه آبی – خاکی اظهار کرد: این سد ظرفیت ذخیره‌سازی ۵ میلیون مترمکعب آب را دارد به طوری که این ظرفیت تا ۶٫۵ میلیون مترمکعب قابل افزایش است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای این سد ۲ میلیون مترمکعب آب ذخیره‌سازی شده و ۴ میلیون مترمکعب آن نیز با بارش‌های فصلی که اتفاق خواهد افتاد افزوده می‌شود.

مدیر آب، خاک و مهندسی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اراضی پایاب این سد را ۳ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: این اراضی به سیستم نوین آبیاری مجهز شده‌اند تا کشاورزان به راحتی بتوانند از این تجهیزات و امکانات استفاده کنند.

فکور تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای نسبت به تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه اقدامات خوبی را در سال‌های اخیر انجام داده تا اهالی این منطقه بتوانند از آب پشت این سد استفاده کنند.

وی گفت: در طرح‌های آبیاری مدرن تلاش بر این است تا کشاورزان و بهره‌برداران با استفاده از سیستم‌های جدید آبیاری بتوانند اراضی خود را سیراب کرده و در عین حال ذخیره‌سازی منابع به انجام برسد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مواد مخدر

کشف ۲۸ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین شهر

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما,مرکز اردبیل فرمانده …

۲ دیدگاه

  1. جالب این که این سد نزدیک شهر اردبیل و از آن میتوان به عنوان دریاچه تفریحی و توریستی استفاده کرد خیی از شهرها در حسرت چنین ظرفیت هایی هستند

  2. جالب اینکه این سد نزدیک شهر اردبیل و از آن می توان به عنوان منطقه توریستی تفریحی استفاده کرد چیزی که بسیاری از شهرها در حسرت و آرزوی آن هستند افسوس مسئولین ارزش چنین ظرفیت های بزرگی را نمی دانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *