صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / تردد خودروها در برخی معابر پایتخت ۸ برابر ظرفیت‌شان است

رییس پلیس پایتخت:

تردد خودروها در برخی معابر پایتخت ۸ برابر ظرفیت‌شان است

رییس پلیس پایتخت اعلام کرد که ظرفیت تردد خودروها در برخی از معابر تهران تا هشت برابر بیشتر از ظرفیت استاندارد است.

سردار رحیمی

به‌ گزارش ‌ایسنا، سردار حسین رحیمی با حضور در مسجد جامع ابوذر، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه) در سرکلانتری منطقه ۱۷ بازدید کردیم و خوشبختانه محله ابوذر جزو محله‌هایی است که شاخص های امنیتی و انضباطی آن چه در حوزه انتظامی و چه در حوزه راهنمایی و رانندگی افزایش داشته است.

وی با اشاره به این که قدرت کشف پلیس در این منطقه قدرت کشف بالایی است، خاطر نشان کرد: امروز نیز در بازدید از مسجد ابوذر و در جمع نمازگزاران بنده و  فرمانده یگان‌های پلیس پایتخت به مشکلات شهروندان رسیدگی کرده و برای بیش از ۵۰۰ درخواست و مطالبه شهروندان دستورات لازم صادر شد.

رحیمی با اشاره به وضعیت ایمنی در تهران ، اظهار کرد: خوشبختانه در هیچ یک از نقاط تهران از نظر امنیتی مشکلی نداریم و امنیت خوبی در سطح شهر برقرار است. البته در مواردی که جرمی رخ دهد پلیس ورود کرده و به سرعت به آن رسیدگی می‌کند. شاخص های ما نیز نشان می‌دهد که قدرت کشف پلیس در حال افزایش بوده و بسیاری از شاخص های جرایم به ویژه‌ جرایم بزرگ کاهش یافته است.

وی به وضعیت ترافیکی تهران نیز اشاره کرد و گفت‌: در برخی از معابر تهران میزان تردد خودروها تا هشت برابر بیشتر از ظرفیت استاندارد معبر می‌رسد و مردم بدانند که در این شرایط است که پلیس راهور مدیریت کرده و از ایجاد ترافیک‌های طولانی جلوگیری کرده است، اما بالاخره باید تمامی شهروندان و البته دیگر مسئولان و دستگاه‌ها نیز در این زمینه  توجه کافی را داشته باشند.

رییس پلیس پایتخت در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر این که  تفرجگاه‌ها ، پارک ها و تمامی فضای شهری باید محیط امنی باشند، خاطر نشان کرد: در این خصوص نیز پلیس برخورد جدی با خرده فروشان مواد مخدر و معتادان متجاهر را در دستور کار خود قرار داده و برای حفظ امنیت و آسایش و آرامش شهروندان از هیچ کاری فروگذار نخواهد کرد.

وی انجام اقدامات پیش دستانه و پیشگیرانه را یکی از اولویت های پلیس بر شمرد و گفت‌: ما به دنبال این هستیم با رصد فضا و همچنین آموزش به شهروندان و اقدامات پیشگیرانه از وقوع جرایم پیشگیری کنیم و البته پلیس باید یک پلیس مقتدر باشد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به ویژگی‌های مردم جنوب تهران، اظهار کرد: مردم جنوب شهر حق بیشتری بر گردن ما دارند.

وی بااشاره به جمله حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند که یک تار موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم، گفت: مردم جنوب شهر هر جا که انقلاب و نظام نیاز داشته است پای کار آمده‌اند و ببینید شما که بسیاری از شهیدان ما چه در جنگ تحمیلی و چه در جنگ دفاع حرم و … از میان همین مردم جنوب شهر بوده‌اند.

رحیمی در ادامه اضافه کرد: در همین راستا نیز ما باید فضای مناسبی را برای زندگی ساکنان جنوب شهر تامین کنیم. معنی ندارد کسی که به دلیل مشکلات مالی نتوانسته در نقاط شمالی خانه ای تهیه کند، حالا در حین رفت و آمد و تردد با معتادان متجاهر و مشکلات این چنینی روبرو شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

Billion Currency Discovery

کشف ارز میلیاردی در فرودگاه بین المللی

به‌گزارش کسب و کار به نقل از سایت پلیس؛ سرهنگ داود شعبانی در تشریح این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *