صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / عکس با بن سلمان موج انتقادات را روانه پادشاه سابق اسپانیا کرد

عکس با بن سلمان موج انتقادات را روانه پادشاه سابق اسپانیا کرد

پس از دست به دست شدن عکس پادشاه سابق اسپانیا با ولیعهد عربستان که متهم به دست داشتن در قتل خاشقجی است، این مقام اسپانیا به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

پادشاه سابق اسپانیا ولیعهد عربستان

به گزارش کسب و کار نیوز، به نقل از سایت الجزیره، این عکس که ابتدا روی صفحه توئیتر وزارت خارجه عربستان قرار گرفت در برخی روزنامه‌های اسپانیایی منتشر شد و روزنامه روزانه “الموندو” این عکس را با تیتر “تصویر شرم‌آور” منتشر کرد.

این روزنامه در مقاله‌ای که در سایت الکترونیکی خود منتشر کرد، نوشت، خوآن کارلوس، پادشاه سابق اسپانیا متعهد است که خط‌مشی کشور را اجرایی کند و اکنون مناسب نیست که در تصویری با ولیعهد عربستان ظاهر شود.

دو حزب چپ‌گرای تندرو و مخالف پادشاهی اسپانیا یعنی حزب “پودموس” و “متحد چپ” دیدار غیرمنتظره میان پادشاه سابق و ولیعهد در روز یکشنبه در ابوظبی را مورد انتقاد قرار دادند و یکی از اعضای برجسته پودموس در توئیتر خود نوشت، این کار اهانتی به اسپانیا و مردم آن است.

رهبر حزب “متحد چپ” هم در توئتیر خود این اقدام را بازتاب عصری دانست که باید پایان یابد. وی نوشت، پادشاهی اسپانیا همانطور که این تصویر نشان می‌دهد تنها مشکلی برای مردم این کشور نیست… این تصویر، تصویر معمولی نیست و یک نماد است.

کارلوس، پادشاه ۸۰ ساله سابق اسپانیا روابط مستحکمی با خانواده پادشاهی عربستان دارد، روابطی که به اسپانیا کمک کرد قراردادهای سودآوری در ریاض ببندد. او در سال ۲۰۱۴ از مقام سلطنت کناره‌ گیری کرد و فیلیپه ششم، پسرش رسما پادشاه اسپانیا شد.   

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

russia

بررسی همکاری‌های ترانزیتی در دیدار سفیر ایران با معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در این ملاقات دو طرف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *