صفحه اصلی / سرخط خبرها / هزار جلد کتاب همزمان با هفته کتاب در کشور توزیع شد
هزار جلد کتاب همزمان با هفته کتاب در کشور توزیع شد

هزار جلد کتاب همزمان با هفته کتاب در کشور توزیع شد

زاهدان - معاون فرهنگی و هنری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: 250 هزار جلد کتاب به ارزش 50 میلیارد ریال همزمان با هفته کتاب امسال در سراسر کشور توزیع شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سعید سعادتی سه شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار داشت: این کتاب ها در قالب کاروان شامل هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب در بخش های مختلف فرهنگی، آموزشی، ادبیات داستانی و غیره توزیع شد.
وی گفت: حدود ۱۳ هزار کتابخانه در جوار مساجد کشور وجود دارد که ۶ هزار آنها کتابخانه مخزن دار و بقیه کتابخانه باز است.
معاون فرهنگی و هنری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: از مجموع کتابخانه های مساجد کشور پنج درصد آنها یعنی ۵۸۰ کتابخانه در سیستان و بلوچستان قرار دارند.
وی بیان کرد: یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در کشور عضو کتابخانه های مساجد هستند که بیش از ۶۰ درصد آنان را نوجوانان تشکیل می دهند.
سعادتی اظهار داشت: هم اینک ۱۴ هزار کتابدار به صورت داوطلبانه در کتابخانه های مساجد کشور فعالیت می کنند.
وی افزود: حدود ۱۳ هزار مسجد از ۸۰ هزار مسجد موجود در کشور زیر پوشش کانون مساجد هستند.
معاون فرهنگی و هنری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور صدور ۲۰۰ کارت هوشمند چند منظوره برای فعالان حوزه کتاب و اجرای طرح شنبه کتاب در ۲۰۰ مسجد کشور را از جمله برنامه های این نهاد تا پایان سالجاری برای توسعه کمی و کیفی در حوزه کتاب در کشور عنوان کرد.
وی تصریح کرد: از مجموع ۲۲ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد کشور ۵۱ درصد آنها در روستاها قرار دارند.
سعادتی با بیان اینکه وضعیت کتابخانه ها در شهرها و روستاها خوب نیست گفت: با توجه به محدود بودن اعتبارات دولتی باید از توان خیران در این حوزه بهره گرفت.
وی اظهار داشت: از آنجایی که هر ساله هزار کتابخانه به مجموع کتابخانه های موجود کشور افزوده می شود اولویت بندی سهمیه های استانی بر عهده هر استان قرار دارد.
معاون فرهنگی و هنری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با تبریک هفته وحدت گفت: از آنجایی که امروز سیره پیامبر مکرم اسلام(ص) جهانی شده می توان از شخصیت آن بزرگوار برای وحدت و انسجام استفاده کرد.
وی اظهار داشت: همزمان با هفته وحدت بیش از ۲ هزار جشن با عنوان بهار مهربانی در کانون های مساجد کشور درحال برگزاری است.
سعادتی با اشاره به جشنواره مدهامتان(رقابت های قرآنی ویژه اعضای کانون های مساجد) گفت: در سیزدهمین جشنواره مدهامتان امسال علاوه بر افزوده شدن بخش فرهنگی، نوجوانان زیر ۱۶ سال نیز می توانند در آن شرکت کنند.
وی کانون های مساجد را مولود انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: تاکنون حدود ۲۲ هزار کانون در کشور به برکت انقلاب اسلامی راه اندازی شده است.
معاون فرهنگی و هنری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: کانون های مساجد کشور تعامل با کشورهای جهان را در برنامه دارد به طوری که امسال علاوه بر عراق، لبنان نیز در اولویت این نهاد قرار دارد.
وی جذب جوانان به مساجد را از دغدغه های مهم کانون های فرهنگی هنری مساجد عنوان کرد و افزود: باید خانواده ها توجه داشته باشند که هر اندازه جوانان از کانون های مذهبی فاصله گیرند در آینده آسیب خواهند دید.

همچنین مطالعه کنید:

۷۵ درصد رشد اقتصادی مدیون بهره‌وری است/تحقق رشد اقتصادی از محل بهره‌وری

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، وی گفت: رئیس جمهور مردمی دولت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.