صفحه اصلی / ورزشی / سایر رشته های ورزشی / کریمی: برای شمشک منتظر خریداریم/ زیرساخت حضور خانواده‌ها در آزادی یکماهه قابل انجام است

کریمی: برای شمشک منتظر خریداریم/ زیرساخت حضور خانواده‌ها در آزادی یکماهه قابل انجام است

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در خصوص زمان واگذاری پیست اسکی شمشک به بخش خصوصی گفت: برای واگذاری هرچند کار کارشناسی صورت گرفته و مقدمات کار انجام شده، اما پروسه خصوصی‌سازی امسال صورت نمی‌گیرد و خرداد سال آینده این کار عملیاتی خواهد شد.

تماشای بازی ایران و پرتغال - استادیوم آزادی

حسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که پیست اسکی شمشک که در حال حاضر زیر نظر سازمان توسعه و اماکن ورزشی اداره می‌شود و بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی و با نامه سازمان خصوصی سازی مشمول واگذاری به مردم شده است، پروسه خصوصی‌سازی این مجموعه چه زمانی انجام خواهد شد، افزود: اگرچه برای واگذاری این پیست به بخش خصوصی مقدمات کار فراهم شده و کار کارشناسی آن انجام شده است، اما در خصوص واگذاری به بخش خصوصی، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دخیل نیست و از تیررس ما خارج است. اینکه چه زمانی این مجموعه به بخش خصوصی واگذار خواهد شد، باید بگویم بستگی به آن دارد که چه زمانی خریدار جدی برای مجموعه پیدا شود. ما وظیفه داریم تا زمانی که این مجموعه زیر نظر شرکت توسعه و اماکن ورزشی است از آن بهره‌برداری کنیم. به هر صورت امسال بنا داریم ایرادات و نواقصی که این پیست دارد با حضور کارشناسان سازمان استاندارد مرتفع کنیم و بهره‌برداری لارم را در زمستان از آن داشته باشیم و اگر قرار باشد به بخش خصوصی واگذار شود، به احتمال زیاد خرداد سال آینده این کار عملیاتی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اضافه کرد: در حال حاضر کار کارشناسی پیست اسکی شمشک و مجموعه سوارکاری پیربازار رشت برای واگذاری به بخش خصوصی انجام شده و اقدامات لازم صورت گرفته و در شرف واگذاری قرار دارند. به شرط این که خریدار جدی برای این دو مجموعه پیدا شود. البته باید بگویم مجموعه ورزشی انقلاب، آزادی، مجموعه نوروزآباد و…  که قرار بود به بخش خصوصی واگذار شوند با پیشنهاد دولت از لیست واگذاری موقتا خارج شده‌اند.

وی افزود: امسال آماده هستیم در زمستان در صورتی که نواقص پیست برطرف شود و سازمان استاندارد اجازه بهره‌برداری از پیست را به ما بدهد، با کمک سازمان استانداردسازی بهره‌برداری لازم را از این مجموعه داشته باشیم. البته باید بگویم در جریان قرار گرفتم که شهرداری شمشک و همچنین سازمان تعاونی اهالی شمشک خریدار این مجموعه هستند، اما به صورت جدی وارد بحث نشده‌اند و تا زمانی که بخش خصوصی وارد نشود این مجموعه در اختیار ماست.

مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در پاسخ به این پرسش که آیا فضا برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی فراهم شده است یا خیر؟ افزود: تلاش ما بر این است تا زیرساخت‌های لازم برای حضور خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی را فراهم کنیم. البته این زیرساخت‌ها کامل نیستند و هر زمانی که مسئولین نظام و دولت مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی را بدهند، بدون شک کمتر از ظرف یک ماه زیرساخت‌ها را می‌توانیم آماده کنیم.

کریمی در پایان تاکید کرد: آزادی زیرمجموعه شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی است و ما هر اقدامی که لازم باشد انجام خواهیم داد، به شرط اینکه قانون اجازه ورود خانواده‌ها به ورزشگاه آزادی را صادر کند. بنابراین از اختیارات ما نیست که بگوییم که پروسه آماده‌سازی ورزشگاه آزادی برای ورود خانواده‌ها در حال پیگیری است یا متوقف شده است. اگر این تصمیم گرفته شود که خانواده‌ها می‌توانند برای تماشای بازی فوتبال وارد ورزشگاه آزادی شوند ما نیز زیرساخت‌ها را برای این فضا آماده خواهیم کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شهلا بهروزی‌راد

ماموریتم در توکیو کسب مدال پارالمپیک است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, شهلا بهروزراد در ارزیابی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *