صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / واکنش تهران به ادعاهای اخیر وزیران خارجه بحرین و امارات علیه ایران

واکنش تهران به ادعاهای اخیر وزیران خارجه بحرین و امارات علیه ایران

سخنگوی وزارت خارجه ادعاهای اخیر وزیران امور خارجه بحرین و امارات علیه تهران را بی‌ارزش و واهی عنوان کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، بهرام قاسمی در پاسخ به ادعاهای تکراری وزیران خارجه بحرین و امارات در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اظهارات را بی‌ارزش، واهی و برخاسته از ذهن متوهم آنها دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره سیاست همسایگی همراه با احترام متقابل و حسن همجواری را از اولویت‌های اساسی سیاست خارجی خود قلمداد کرده و دخالت در امور داخلی سایر کشورها هیچگاه سیاست ایران نبوده و نیست.

وی افزود: همنوایی وزرای خارجه بحرین، امارات و همچنین عربستان سعودی با سیاست‌ها و رویکردهای ضد ایرانی و جنگ‌طلبانه رژیم صهیونیستی تنها باعث مشروعیت‌بخشی به جنایت‌ها و اختلاف‌افکنی‌های رژیم صهیونیستی و مشروعیت‌زدایی از خود می‌شود. این رویکرد اشتباه راه رسیدن به اعتماد متقابل میان کشورهای مسلمان منطقه را طولانی و دشوارتر می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه در پایان به مقامات امارات و بحرین توصیه کرد، دست از پیروی‌های کورکورانه از سیاست‌های دیکته شده و خلاف منافع و مصالح کشورهای منطقه و جهان اسلام بردارند و به جای ایراد هر روزه و بی‌فایده اتهامات واهی و بی‌اساس به جمهوری اسلامی ایران، به ابتکارات و ایده‌های ایران برای تامین امنیت، ثبات و همکاری‌های منطقه‌ای و کاهش تنش و سوءتفاهم‌ها در منطقه بیندیشند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شناور کنارک

۱۹ شهید و ۱۵ مجروح در سانحه شناور کنارک

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، اسامی شهدای حادثه شناور پشتیبانی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *