صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / فروش “خاک مریخ” با قیمت ۲۰ دلار

فروش “خاک مریخ” با قیمت ۲۰ دلار

پژوهشگران آمریکایی، روشی برای شبیه‌سازی خاکی مشابه خاک مریخ ارائه داده‌اند تا شرایط مناسبی برای آزمایش‌های خود در مورد مریخ فراهم کنند.

خاک

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از فیز، گروهی از اخترفیزیکدانان “دانشگاه فلوریدای مرکزی”(UCF)، روش علمی و استانداردی برای شبیه سازی خاک مریخ و سیارک‌ها ارائه داده‌اند.

“دن بریت”(Dan Britt)، استاد فیزیک دانشگاه فلوریدای مرکزی گفت: این روش موسوم به “شبیه‌سازی”، برای پژوهش در مورد مریخ، کارآمد خواهد بود. برای رفتن به مریخ، به غذا، آب و موارد ضروری دیگری نیاز داریم. ایده‌های ما برای کشف راه‌حل‌های جدید، باید مورد آزمایش قرار گیرند. برای مثال، دانشمندان در جستجوی روش‌هایی برای پرورش مواد غذایی در مریخ هستند. در نتیجه باید روش‌های مورد نظر، در خاکی آزمایش شوند که شبیه به خاک مریخ باشد.

فرمول دانشگاه فلوریدای مرکزی، بر مبنای نشانگرهای شیمیایی موجود در نمونه خاک مریخ ارائه شده که مریخ‌نورد “کنجکاوی”، آنها را جمع‌آوری کرده است. پژوهشگران در حال حاضر، از خاک‌های شبیه‌سازی استفاده می‌کنند که استاندارد نیستند، به همین دلیل، نتایج آزمایش‌ها با یکدیگر تفاوت دارند.

عناصر خاک را می‌توان مانند دستور تهیه غذا، به روش‌های گوناگونی با یکدیگر ترکیب کرد. از آنجا که این فرمول جدید براساس روش‌های علمی ارائه شده و کارآیی‌های گوناگونی دارد، می‌توان با آن، آزمایش‌های گوناگونی انجام داد و این موضوع، میزان شک و تردید در آزمایش‌ها را کاهش می‌دهد.

پژوهشگران باور دارند خاک‌های گوناگونی در مریخ و سیارک‌ها وجود دارد. “کوین کانون”(Kevin Cannon)، نویسنده ارش این پژوهش گفت: ما با استفاده از این روش موفق شدیم تغییرات بسیاری ایجاد کنیم. اگرچه به دست آوردن برخی مواد معدنی مورد نیاز، دشوار است اما بیشتر آنها روی زمین موجود هستند.

هزینه هر کیلوگرم از این خاک، ۲۰ دلار تعیین شده است.

نتایج این پژوهش، در مجله ” Icarus” به چاپ رسید.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

روش محاسبه اضافه کاری کارمندان اداری

گاهی اوقات حجم کاری بالا باعث می‌شود تا کارمندان اداری بعد از پایان ساعات کاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *