صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / عبور سیارک شبه جمجمه از نزدیکی زمین!

عبور سیارک شبه جمجمه از نزدیکی زمین!

در سال ۲۰۱۵ ناسا اعلام کرد که یک سیارک ۲۰۰۰ فوت(۶۰۷ متری) به نام "کدو تنبل بزرگ"(Great Pumpkin) را که با نام مستعار "مرده" شناخته می‌شود کشف کره است.

سیارک

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از اسکای نیوز، پژوهشگران “دانشگاه هاوایی”(University of Hawaii) ۱۰ اکتبر ۲۰۱۵ ، سیارک “۲۰۱۵ TB۱۴۵” را کشف کردند.

ناسا پیش از آنکه سیارک مذکور روز هالووین سال ۲۰۱۵ در فاصله حدود ۴۸۶ هزار کیلومتری زمین عبور کند، سیارک یاد شده  را “کدو تنبل بزرگ” نامگذاری کرد.

 امسال نیز این دنباله دار “مرده” که شباهت زیادی به جمجمه انسان دارد، کمتر از دو هفته پس از “هالووین” از کنار زمین عبور خواهد کرد. انتظار می‌رود سیارک مذکور بار دیگر در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۸ در فاصله بیش از ۲۵ میلیون مایل(۴۰,۲۳۳,۶۰۰ کیلومتر) از نزدیکی زمین عبور کند.

دانشمندان نخستین بار سیارک مذکور را با استفاده از” تلسکوپ مادون قرمز ناسا”(IRTF) در هاوایی رصد کردند. دانشمندان معتقدند این یک ستاره دنباله دار منقرض شده است که یخ خود را به دلیل چرخش‌های مداوم به دور خورشید از دست داده است.

پیش‌بینی می‌شود سیارک مذکور امسال پس از عبور تا ۷۰ سال دیگر از نزدیکی زمین عبور نکند.

اولین تصاویر راداری از سیارک “۲۰۱۵ TB۱۴۵” توسط “رصدخانه آرسیبو”(Arecibo Observatory) بنیاد ملی علوم آمریکا منتشر شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ۲ مهر آغاز می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، سازمان سنجش آموزش کشور زمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *