صفحه اصلی / استان ها / یزد / بازدید ۱۲۰۰ گردشگر خارجی از عزاداری یزدی‌ها

بازدید ۱۲۰۰ گردشگر خارجی از عزاداری یزدی‌ها

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد با بیان این‌که مراسم عزاداری یزدی‌ها هرساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جلب می‌کند، گفت: امسال بیش از 1200 گردشگر خارجی از عزاداری استان بازدید کردند.

عزاداری گردشگر خارجی

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدمصطفی فاطمی با اشاره به ویژگی‌های خاص یزد در زمینه گردشگری مذهبی و برگزاری مراسم متنوع و متفاوت در هر گوشه این استان، اظهار کرد: این مراسم هرساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جلب می‌کند به گونه‌ای که امسال نیز بسیاری از شهرستان‌های مختلف استان یزد شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر و توریست خارجی بود.

وی با بیان این‌که گردشگران خارجی صحنه‌های پرشور عزاداری مردم را از نزدیک تماشا و با دوربین‌هایشان ارادت حسینی یزدی‌ها را ثبت کردند، افزود: این گردشگران گاهی با لباس‌های تیره و سربندهایی به نشانه همدلی در مراسم‌های مذهبی و آیینی شرکت می‌کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد، با اشاره به این‌که در دهه محرم سال جاری شاهد حضور یک هزار و ۲۳۵ نفر گردشگر خارجی از ۲۲ ملیت در ۱۳ حسینیه سطح استان بودیم، گفت: این آمارنسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد رشد داشته است.

فاطمی در ادامه با بیان این‌که کمیته گردشگری مذهبی و معنوی میراث فرهنگی با هدف جذب گردشگران خارجی و معرفی آیین‌های مذهبی استان فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: این کمیته زیرنظر اداره میراث فرهنگی یزد، در راستای مبارزه با ایران هراسی و اسلام ستیزی فعالیت نموده و سعی داشته تا جلوه های مثبت مراسم های عزاداری را به گردشگران خارجی نشان دهد.

این مقام مسئول در پایان گفت: گردشگران خارجی با شرکت در مراسم‌های عزاداری ایام محرم استان به خصوص مراسم‌های تاسوعا و عاشورا دیدگاهشان نسبت به اسلام تغییر می‌کند و با فلسفه عاشورایی نیز آشنا می‌شوند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

زندان‌

لغو تمام بازدیدها از زندان‌های استان یزد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, «رضا ذوالفعلی‌نژاد» با اشاره به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *