صفحه اصلی / استان ها / خراسان رضوی / کم‌آبی عامل کاهش تولید گوجه

رییس اتحادیه میوه و تره بار مشهد عنوان کرد:

کم‌آبی عامل کاهش تولید گوجه

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار مشهد گفت: در صنف ما هرچه محصولات گران تر شود به ضرر ما است چرا که در این صورت مردم قدرت خرید ندارند.

کشت گوجه فرنگی

حسین مصدق در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش قیمت گوجه فرنگی بیان کرد: علت افزایش گوجه کمبود تولید آن است و کمبود تولید ناشی از آن است که معمولا یک سال کشاورزان محصولاتی همچون گوجه فرنگی، سیب زمینی، پیاز و… را زیاد می‌کارند در حالی که تقاضایی وجود ندارد و این باعث متضرر شدن آنان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین چون سال قبل تولید گوجه زیاد بود وکشاورزان با تولید گوجه با قیمت فروش ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ تومان ضرر می‌کردند، امسال نسبت به سال قبل کمتر سراغ کشت گوجه رفتند و همچنین مسایل کم آبی هم در کاهش تولید گوجه دخیل بوده است.

وی درباره صادرات گوجه فرنگی و سیب زمینی اظهار کرد: ما صادر کننده گوجه و سیب زمینی به افغانستان و عراق هستیم و این موجب می‌شود با کمبود مواجه شویم، در حالی که مسوولین نباید اجازه این کار را دهند چرا که این کالاها اساسی وضروری هستند و فقیر و غنی همه به این محصولات نیاز دارند، ما نمیتوانیم دخالت کنیم و مسوولین خودشان باید در این خصوص تصمیم بگیرند.

رییس اتحادیه میوه و تره بار مشهد درمورد سطح قیمت ها در بازار گفت: قیمت‌ها در سطح عمده فروشی‌ها و میادین بار ثابت نیست و عرضه و تقاضا حاکم است، اما در سطح شهر ما مصوبه ای داریم که برمبنای نرخ تعیین شده کالا را به مردم عرضه می‌کنیم و اگر تخلفی صورت بگیرد باید با آن برخورد شود. 

وی ادامه داد: در صنف ما هرچه محصولات گران‌تر شود به ضرر ما است چرا که در این صورت مردم قدرت خرید ندارند، بنابراین سودی که برای ما مصوب شده اعمال نمی‌کنیم و مجبور هستیم به سودی کم‌تر قناعت کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

ورود بیش از 100 حوضه آبریز به داخل کلات

ورود بیش از ۱۰۰ حوضه آبریز به داخل کلات

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مهدی ناصری عنوان کرد: به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *