صفحه اصلی / سیاسی / دولت / تهران از توسعه همکاری ها با رم در همه عرصه ها استقبال می کند

روحانی در دیدار نخست وزیر ایتالیا:

تهران از توسعه همکاری ها با رم در همه عرصه ها استقبال می کند

رئیس‌جمهوری روابط ایران و ایتالیا را دیرینه و مستحکم برشمرد و با تاکید بر اینکه باید این روابط را حفظ و تقویت کنیم، گفت: ایران از توسعه همکاری‌های تهران- رم در همه عرصه‌ها استقبال می‌کند.

دیدار نخست وزیر ایتالیا با حسن روحانی

به گژارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در نیویورک و در دیدار ” جوزپه کنته ” نخست وزیر ایتالیا، با اشاره به ابراز همدردی ایتالیا با دولت و ملت ایران به مناسبت حادثه تروریستی اهواز اظهار کرد: به شهادت رساندن ۲۴ نفر از مردم بی‌گناه از جمله یک کودک چهار ساله در حمله تروریستی اهواز، نشان می‌دهد که همه باید اقدامات جدی‌تری علیه تروریسم اتخاذ کنیم.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه «روابط ایران با ایتالیا همواره خوب و دوستانه بوده است»، تصریح کرد:  ایتالیا اکنون بزرگترین شریک تجاری ایران در اروپا است و مطمئنم می‌توانیم روابط اقتصادی و تجاری را بیش از پیش توسعه دهیم.

روحانی با اشاره به توافقات گسترده میان دو کشور، اظهار کرد: اجرای کامل این توافقات تحول بزرگی در روابط ما به‌وجود می‌آورد و مقام‌های مسئول در دو کشور باید در راستای اجرای این توافقات بیش از پیش تلاش کنند.
رئیس‌جمهوری به موضوع برجام و نقض آن از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: اقدام آمریکا توهین به سازمان ملل و استقلال کشورهاست و خوشحالیم که اتحادیه اروپا و ایتالیا مواضع خوبی را در دفاع از برجام اتخاذ کردند و البته اروپا باید برای حفظ و تقویت برجام  به اقدامات عملی و سریع دست بزند.

روحانی با اشاره به سیاست دوگانه آمریکا در قبال ایران اظهار کرد: آمریکایی‌ها از یک‌سو تهدید و از سوی دیگر و از طرق مختلف پیام مذاکره می‌دهند و غافلند که مذاکره در چنین فضایی معنایی نخواهد داشت.

رئیس‌جمهوری تاکید کرد: ملت ایران قبلا نیز تحریم‌های سخت تری را پشت سر گذرانده‌اند و با تحریم‌های ضد قانونی و ضد انسانی کنونی آمریکا نیز مقابله می‌کنیم، اما در عین حال دنیا باید این پیام قاطع را به آمریکا بدهد که راهی را که انتخاب کرده، غلط است.

نخست وزیر ایتالیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روابط دیرینه و نزدیک دو کشور تاکید کرد: روابط مستحکم ایران و ایتالیا نه تنها در حوزه‌های تجاری و اقتصادی بلکه فرهنگی نیز دو ملت ایران و ایتالیا را به هم پیوند داده است.

“جوزپه کنته ” گفت: ایتالیا آماده است سطح همکاری‌های خود با ایران را ارتقاء بخشد و با وجود مشکلاتی که آمریکا برای اجرای برجام ایجاد کرده، ما هرگز اجازه نمی دهیم که رابطه تهران–رم به هر دلیلی تضعیف شود.

وی تصریح کرد: از نظر ایتالیا برجام میوه سال‌ها گفت‌و گو و کشمکش جامعه جهانی و دستاورد مستحکمی برای گسترش روابط بین المللی است و تنها راه پیش رو حفظ این توافق است و معتقدیم توافقات بین المللی باید به طور کامل مورد احترام باشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

گرانی شیرخام باعث افزایش قیمت لبنیات می شود

به گزارش کسب و کار نیوز، بسیاری از مصرف کنندگان باطرح سوژه ای با عنوان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *