صفحه اصلی / اجتماعی / زنان و خانواده / بانوان کارآفرین در شهرک های صنعتی مشوق دریافت می کنند

مشاور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران:

بانوان کارآفرین در شهرک های صنعتی مشوق دریافت می کنند

مشاور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره سیاست های دولت تدبیر و امید برای حضور متناسب تر بانوان در عرصه های مختلف گفت: بانوان کارآفرین و فعال در شهرک ها و یا نواحی صنعتی مشوق و تسهیلات دریافت می کنند .

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، پریچهر سلطانی شامگاه سه شنبه در نشست توانمندسازی زنان کارآفرین در شهرک صنعتی ایلام اظهار داشت: ارائه مشوق از همان ابتدای خرید زمین برای ایجاد کارگاه در شهرک ها وناحیه های صنعتی شروع می شود با این توضیح که از بانوان تنها چهار درصد قیمت اولیه زمین اخذ و بقیه در ۶۰قسط ماهانه دریافت می شود.
وی افزود: برای توسعه کارآفرینی توسط بانوان و حمایت از آنان در حوزه صنایع کوچک و شهرک های صنعتی عزم جدی شده است که البته تحقق اهداف ان نیازمند همکاری جدی و وجود بیشتر حمایت های قانونی دارد.
به گفته مشائر معاون وزیر : همه زنان کارآفرین می‌توانند از آموزش‌های رایگان، تورهای صنعتی، مشاوره کارآفرینی، عارضه‌یابی، ارتقای فناوری و خدمات صندوق حمایت از صنایع کوچک بهره‌مند شوند
مشاور امور بانوان و خانواده معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم رفع چالش‌ها و مشکلات بانوان کارآفرین از سوی نهادهای اجرایی، تصریح کرد: با برگزاری جلسه‌های شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین در تلاش اند تا روند ارتقای فرهنگ خوداشتغالی و کارآفرینی با هدف کاهش نرخ بیکاری و کمک به رشد اقتصادی، رفع موانع ساختاری ارتقای جایگاه زنان کارآفرین و اصلاح نگرش عمومی نسبت به کارآفرینی زنان را به ثمر برسانیم.
وی با بیان اینکه زنان توانمند، فعال و پویا باید در توسعه پایدار و فعالیت‌های اقتصادی سهیم باشند گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه‌ای به حضور زنان در فعالیت‌های اقتصادی و مدیریتی کشور دارد و در همین راستا برنامه‌های حمایتی ویژه‌ای برای فعالان اقتصادی و کارآفرینان پیش‌بینی کرده است.
مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی معرفی بانوان کارآفرین به جامعه را موجب افزایش انگیزه فعالیت و پویایی آنان ذکر کرد وگفت: زنان کارآفرین ایران در بیشتر عرصه های کارآفرینی حضور موثر دارند ولی به جامعه کمتر معرفی شده اند.
خانم سلطانی یادآور شد: برنامه ریزی برای حضور فعال زنان در بخش اقتصاد ضروری است و‌ با توجه به هدف گذاری مشارکت ۳۰ درصدی زنان در مدیریت کشور تا سال ۱۴۰۰ لازم است از ظرفیت ها و تجارب بانوان به صورت جدی استفاده شود.
مشاور مدیرعامل سازمان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تاکید کرد: جامعه بانوان کارآفرین و دانش آموخته آماده ورود به عرصه کارآفرینی، نیاز جدی به مشاوره کسب و کار دارند که این مشاوره باید از آغاز کار شروع شود و تا رسیدن به موفقیت ادامه یابد و باید این افراد را به سرمایه گذاری در کسب و کارهای مختلف تشویق کرد.
مشاور امور بانوان سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران یادآور شد: استان ایلام دارای ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری است که زنان می توانند با تلاش از این پتانسیل بهره برده و توانمندی های خود را به منصه ظهور برسانند.
وی گفت: زیرساخت‌هایی که ما برای فعالیت‌های اقتصادی فراهم کرده‌ایم برای زنان و مردان دارای شرایط تساوی بوده اما باید بپذیریم در استان ایلام حضور زنان در عرصه های اقتصادی و سرمایه گذاری کمرنگ است که باید در صورت وجود موانع آنها را رفع کرد.
سلطانی به ظرفیت اربعین در ایلام اشاره کرد و گفت: با توجه به تردد میلیونی زائران اربعین زنان کار آفرین می توانند از این موقعیت بهره برده و در زمینه های مختلف برای خود درآمد زایی کنند.
مدیرکل امور بانوان استانداری ایلام نیز در این نشست گفت: افزایش آگاهی زنان و توسعه توانمندی های آنان نقش مهمی در ارتقا سطح فرهنگی، اجتماعی و علمی جامعه دارد زیرا یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر کشور ارتقا شاخص های مربوط به زنان است.
مریم شادیوند افزود: زنان ایلامی در بسیاری از حوزه ها بخوبی توانمندی های خود را متناسب با شرایط توسعه داده و در همه بخش ها جایگاه مناسبی دارند.
وی با بیان اینکه جمعیت فعال اقتصادی استان ۳۶٫۱ درصد است که ۱۹٫۱ درصد آن را زنان تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: ۶۳ درصد جمعیت استان از نظر اقتصادی غیرفعال هستند که ۸۱ درصد این جمعیت را زنان تشکیل می‌دهند که این نکته بسیار در خور تآمل است.
شادیوند با بیان اینکه بیس از ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از زنان ایلامی در ۷۱ رشته صنایع دستی فعال هستند، ادامه داد: تعداد ۴۳۳ واحد تعاونی توسط زنان و ۴۳ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در استان توسط بانوان مدیریت می‌شوند.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *