صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / ایران باب مذاکره را برای کشوری نبسته است/سخنان صلح طلبانه رییس جمهور آغازی برای احقاق حقوق مردم

موسوی:

ایران باب مذاکره را برای کشوری نبسته است/سخنان صلح طلبانه رییس جمهور آغازی برای احقاق حقوق مردم

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد سخنان صلح طلبانه رییس جمهور در سازمان ملل اغازی برای احقاق حقوق مردم ایران باشد.

سید فرید موسوی

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص سخنان رییس جمهور در سازمان ملل گفت: سخنان آقای روحانی برخلاف سخنان تند و خارج از عرف رییس‌جمهوری آمریکا منطقی و عقلانی بود.سخنان رییس جمهور کرامت و منطق جمهوری اسلامی در قبال منطق زورگویی و اوباش گرایی طرف آمریکایی را به خوبی نشان داد .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روحانی در سخنانش به درستی به اهداف دولت فعلی آمریکا در جهت تخریب و تضعیف نهادهای بین المللی اشاره کرد که این موضوع برای دولتهای جهان بسیار حائز اهمیت است.

وی سخنان رییس جمهور آمریکا را ضد حقوق بشری توصیف کرد و گفت: اگر امریکایی ها بر این راهی که در پیش گرفته اند اصرار  ورزند صلح و امنیت جهانی به مخاطره می افتد چرا که نهادهای بین المللی در اثر فعالیت های بشر دوستانه ایحاد شده است و مسیرشان با مسیر فعلی دولتی امریکا در تضاد است.  

موسوی ادامه داد: دولت امریکا به علت زورگویی و دخالت های مستبدانه در کشورهای مختلف، ضمن از دست دادن بسیاری از متحدانش به انزوا کشیده شده است که این انزوا بیش از پیش حقانیت دولت ایران را نشان می دهد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: رییس جمهور به درستی اشاره کردند که ایران قبل از درک غرب از تروریست و افراط گرایی در منطقه با شهامت با رژیم های دیکتاتوری و گروههای تروریستی جنگیده و در این راه هزینه های سنگین مالی و انسانی پرداخته است و اکنون نیز ادامه همین راه را از دولتهای منطقه و قدرتهای بزرگ انتظاردارد.

موسوی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران برخلاف امریکا به عهدنامه ها و معاهدات بین المللی متعهد است و باب گفتگو را با هیچ کشوری نبسته و نخواهد بست اما گفتگو و مذاکره منطق خود را دارد و با زورگویی و تهدید نمیتوان پای میز مذاکره  نشست. زورگویی شاید برای برخی از دولتهای کوچک و دست نشانده جوابگو باشد اما برای ایران با تمدن و تاریخ و غرهنگ چند هزار ساله و نظامی مبتنی بر مردم سالاری دینی قطعا امکان پذیر نخواهد بود و اینکه آمریکا خیال کند چون زور دارد پس حقانیت را نیز می تواند به نام  خود گره زند سخت در اشتباه است.

رییس فراکسیون جوانان مجلس در پایان گفت: روحانی با استدلال های قانونی در صحبت هایش به خوبی در نقش یک رییس جمهور حقوقدان ظاهر شد و هیچ کدام از حضار هم به حرف هایش نخندیدند. امیدوارم سخنان صلح طلبانه رییس جمهورمان در سازمان ملل اغازی برای احقاق حقوق مردم شریف ایران باشد که سال هاست صلح طلبی خود را به جهانیان اثبات کرده اند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لایحه بودجه ۱۴۰۰ تورم شدید به همراه دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های مجلس دومین گزارش از سلسله گزارش‌های بررسی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *