صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / نانواکناری بیان کرد: کمک مزدوران داخلی در اقدام تروریستی اهواز

نانواکناری بیان کرد: کمک مزدوران داخلی در اقدام تروریستی اهواز

رییس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم افزایش دقت اطلاعاتی و هوشیاری نسبت به اقدامات تروریستی گفت: تروریست‌ها با کمک مزدوران داخلی دست به اقدام تروریستی اهواز زدند که باید همه ابعاد آن به خصوص موضوع چگونگی دسترسی به سلاح مورد بررسی قرار گیرد.

تیراندازی در حین برگزاری رژه نیروهای مسلح در اهواز

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که «کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی با توجه به وظیفه محوله یعنی بررسی وضعیت مرزها حادثه تروریستی اهواز را بررسی می‌کند»، توضیح داد: کمیته امنیت داخلی بررسی می‌کند که چرا در حادثه تروریستی اهواز مباحث امنیتی به خوبی لحاظ نشده است. مسئولیت رژه با نیروهای امنیتی و انتظامی است که برقرار نبودن امنیت سوالی است که ما به دنبال پاسخ آن هستیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در حادثه تروریستی اهواز این احتمال وجود دارد که افرادی در کنار مردم عادی پوشش بودند. نمی‌توان همه مردم را چک کرد، اما باید در چنین مراسم‌هایی دقت اطلاعاتی را افزایش داد و هوشیار بود. مشخص است که رژه در نقاط خاص برگزار می‌شود که مسبوق به سابقه است. این افراد با طراحی و نقشه این کار را انجام داده و در نهایت با لباس مبدل اقدام مسلحانه انجام داده‌اند.

نانواکناری افزود: این افراد برایشان فرقی نمی‌کند که به چه کسانی شلیک می‌کنند. آنها می‌دانستند که در رژه مردم عادی هم می‌آیند چون رژه نمایش اقتدار است. آنها آنقدر رذل هستند که زن و کودک را نشانه می‌گیرند.

وی در مورد چگونگی دسترسی این تروریست‌ها به اسلحه گفت: ما در جوار کشورهای ناامنی قرار داریم که تروریست‌ها در آن حضور دارند و اسلحه هم است همچون کردستان عراق و افغانستان و مرز مشترک با پاکستان که از مناطق آلوده ناامن محسوب می‌شود و  باید نیروی انتظامی، امنیتی و نظامی هوشیاری بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لایحه بودجه ۱۴۰۰ تورم شدید به همراه دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های مجلس دومین گزارش از سلسله گزارش‌های بررسی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *