صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / عابدی: ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی پیش‌بینی شده است

عابدی: ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی پیش‌بینی شده است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه طبق صحبت های رییس سازمان غذا و دارو میانگین افزایش قیمت ها در حوزه دارو10 درصد بوده است گفت که در جلسه کمیسیون عنوان شد که ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی پیش بینی شده است .

حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: این جلسه برای بررسی  موضوع قیمت گذاری دارو با حضور رییس سازمان غذا و دارو مورد برگزار شد.

وی یکی از مشکلات تولیدکنندگان دارو را افزایش زیاد قیمت بسته‌بندی دانست و گفت: تامین ارز موردنیاز برای مواد اولیه دارو توسط دولت از دیگر مشکلات  تولیدکنندگان این صنف بود.

عابدی با اشاره به توضیحات ارائه شده درباره نحوه  قیمت گذاری دارو گفت: طبق توضیحات رییس سازمان غذا و دارو قیمت گذاری براساس آیین نامه ای مشخص انجام می‌شود به این صورت که قیمت پیشنهادی از سوی صاحب پروانه دارو با قیمت داروی مشابه با ۵ کشور مرجع همچون استرالیا، یونان، ترکیه، پرتقال، اسپانیا و کشور مقایسه شده و بعد قیمت قابل پذیرش برای داروی برند اصلی به گمرک اعلام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین اظهار کرد: بر اساس صحبت های رییس سازمان غذا و دارو میانگین افزایش قیمت ها در حوزه دارو۱۰ درصد است، البته تاکید شد میزان تخصیص دارو در طی ۶ ماه گذشته مطابق ۶ ماه سال ۹۶ بوده و میزان ارز تخصیص یافته به دارو، مواداولیه و تجهیزات در۶ ماهه سال جاری نسبت به ۶ ماهه سال قبل بیشتر شده است.

به گفته عابدی، رییس هیات امنای ارزی نیز توضیحاتی ارائه و تاکید کرد که ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی کشور پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

لایحه بودجه ۱۴۰۰ تورم شدید به همراه دارد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز پژوهش‌های مجلس دومین گزارش از سلسله گزارش‌های بررسی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *