صفحه اصلی / اصناف / برندها / سقف کارخانه تسلا مجهز به پنل خورشیدی می شود

سقف کارخانه تسلا مجهز به پنل خورشیدی می شود

ایلان ماسک و شرکت تسلا علاوه بر تولید خودروهای الکتریکی، دستی نیز در ساخت پنل های خورشیدی دارند و نمونه ای از این سقف های خورشیدی را در سال 2016 برای منازل معرفی کرده بود.

تسلا اکنون در حال ساخت بزرگترین سقف مجهز به پنل های خورشیدی در کارخانه گیگافکتوری خود است تا بتواند تامین انرژی کارخانه خود را به این پنل ها بسپارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از کالاسودا، سقف های خورشیدی تسلا پیش از این برای خانه ها نیز ارائه شده بود. سقف ‌های خورشیدی تسلا در چهار مدل مختلف طراحی شده‌اند. مدل‌هایی که Textured Glass Tile، Slate Glass Tile، Tuscan Glass Tile و Smooth Glass Tlie نام دارند.

تسلا به این موضوع اشاره کرده که پنل‌های خورشیدی جدید این شرکت از مدل‌ های معمولی مقاوم ‌تر هستند. این سقف ها از کاشی هایی با بافت شیشه به همراه سلول های خورشیدی یکپارچه ساخته شده است. ایلان ماسک می گوید: «ظاهر آنها خوب و یا بهتر از سقف های معمولی است. آنها از زمین شبیه به سقف های معمولی هستند اما با تابش نور خورشید کاملا شفاف می شوند».

این کاشی ‌های سقفی قادر به تولید برق هستند، بنابراین نیاز به استفاده از پنل‌ های خورشیدی مرسوم را کاهش می‌دهند. طبق گفته آنها با استفاده از این کاشی ‌های خورشیدی در مقایسه با کاشی‌ های معمولی و پنل‌ های خورشیدی، ۱۵درصد در هزینه ‌ها صرفه جویی خواهد شد.

جالب است بدانید سقفی که تسلا برای کارخانه خود در نظر گرفته است ۷ برابر بزرگ تر از بزرگ ترین سقف خورشیدی فعلی دنیا است. طبق گزارشات این کارخانه در حدود ۱٫۹ میلیون فوت مکعب وسعت خواهد داشت. در حال حاضر در حدود ۴٫۹ میلیون فوت مربع فضا عملیاتی شده و طبق گفته تسلا این تنها ۳۰ درصد از برنامه ای است که تسلا قصد انجام آن تا پایان سال جاری میلادی داشته است.

جالب است بدانید که سقف های خورشیدی بزرگ تر نیز در دنیا پیش از این وجود داشت، اما تسلا با اتصال پنل های خورشیدی بر روی سقف کارخانه خود بزرگ ترین سقف خورشیدی دنیا را در اختیار خواهد داشت. تسلا در ساخت این سقف از ۲۰۰ هزار ماژول بزرگ استفاده کرده که هر کدام از آنها به میزان ۳۵۰ وات انرژی تولید می کند.

حرکت تسلا در راستای انرژی های پاک و حمایت از محیط زیست با این حرکت ادامه دارد. این شرکت مدعی شده است که آنها در جهت افزایش بهره وری میزان تولیدات کارخانه، به فکر استفاده از چنین راه حل هایی مانند تامین انرژی از پنل های خورشیدی افتاده اند.

همچنین مطالعه کنید:

«معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی» منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز، مرتضی بانک در حکمی «قاسم وکیلی» را به عنوان «معاون توسعه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *