صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / روند صعودی قیمت سهام‌ در بورس تهران ادامه دارد

روند صعودی قیمت سهام‌ در بورس تهران ادامه دارد

بورس تهران امروز نیز با افزایش قیمت سهم‌ها رو به رو بود به طوری که شاخص کل برای اولین بار نیمه کانال ۱۷۴ واحدی را رد کرد، همچنین شاخص کل فرابورس برای اولین بار وارد کانال ۲۰۰۰ واحدی شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز ۵۹۳۳ واحد رشد و تا رقم ۱۷۴ هزار و ۶۱۸ واحدی بالا رفت. شاخص کل هم‌وزن نیز پس از ۱۰ هزار و ۷۰ واحد رشد تا رقم ۳۰ هزار و ۴۱۷ بالا رفت.

شاخص آزاد شناور نیز ۶۵۷۴ واحد رشد کرد و تا رقم ۱۸۶ هزار و ۳۶۷ واحدی رسید. در عین حال شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۴۴۷۹ و ۱۱ هزار و ۶۲۷ واحد بالا رفتند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و ملی صنایع مس ایران چهار نمادی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. این نمادها به ترتیب ۵۰۵، ۴۷۱، ۳۰۹ و ۲۸۶ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌های بازار داشتند.

در عین حال تنها هفت نماد از کل نمادها سعی کردند جلوی افزایش شاخص‌های بازار را بگیرند که از جمله آن می‌توان به سیمان بهبان، معدنی دماوند، کارتن ایران و سازه پویش نام برد که هر چهار نمادی که بیان شد، کمتر از یک واحد روی شاخص تاثیر گذاشتند.

در گروه محصولات شیمیایی، روند قیمت‌ها به شدت افزایشی بود و بسیاری از نمادهای این گروه با صف خرید همراه بودند و توانستند بیش از سه درصد رشد قیمت داشته باشند. در گروه فلزات اساسی نیز تمام نمادها در قیمت آخرین معامله و قیمت پایانی یکدست سبزپوش شدند و رشد قابل توجهی در قیمتشان داشتند.

در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز روند قیمت‌ها افزایشی بود و کل گروه یکدست سبز بودند. صف خرید در این گروه نیز مشاهده می‌شد. نفتی‌ها امروز شاهد دست به دست شدن ۲۲۸ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۵۷ میلیارد تومان بودند.

در عین حال در گروه‌ بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز رشد قیمت را داشتیم و صف خرید نیز در این گروه دیده می‌شد. همچنین بسیاری از سهم‌های خودرویی نیز امروز شاهد افزایش قیمت بودند.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی نیز قیمت‌ها افزایشی و صف‌های فروش حاکم بود. به طور کلی در بازار سراسر سبز امروز قیمت‌ها به شدت افزایشی بود که تنها دلیل ریشه‌ای‌اش به افزایش قیمت ارزهای خارجی از جمله دلار و یورو برمی‌گردد و علت مدیریتی ندارد.

حجم معاملات بورس تهران به رقم ۴.۹ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید و تعداد معاملات رقم ۲۷۳ هزار و ۶۵۳ نوبت را تجربه کرد. آیفکس نیز در حرکتی بی‌سابقه ۶۳ واحد رشد کرد و تراز تاریخی ۲۰۰۰ واحدی را پشت سر گذاشت و به ۲۰۱۲ واحد رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۶۸۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

صندوق های بورسی در شعب بانک ها

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدحسن ابراهیمی سرو علیا گفت: هیئت مدیره سازمان بورس …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *