صفحه اصلی / سرخط خبرها / کارشکنی سفارت آلمان برای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت

کارشکنی سفارت آلمان برای حضور ناشران ایرانی در نمایشگاه فرانکفورت

در حالی که بیش از دو هفته به آغاز هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت باقی مانده است، بخش زیادی از ناشران ایرانی به دلیل صادر نشدن روادید تاکنون قادر به حضور در این رویداد نشده‌اند.

در حالی که بیش از دو هفته به آغاز هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت باقی مانده است، سفارت آلمان در تهران در اقدامی بی‌سابقه از دادن روادید به بخش زیادی از ناشران، فعالان فرهنگی و اهالی رسانه ایران برای حضور در این رویداد فرهنگی امتناع کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، جمهوری اسلامی ایران در سال جاری نیز همانند سال گذشته در قالب یک غرفه ملی با نام ایران، برنامه‌های متعددی برای حضور در این نمایشگاه تدارک دیده است که این اتفاق با ادغام دو غرفه کودک و نوجوان و بزرگسال در این دوره رنگ و بویی جدید نیز به خود گرفته است.

با این همه سفارت آلمان در ایران به بهانه‌های عجیبی چون عدم احراز علت سفر برای صدور روادید، بخش زیادی از فعالان نشر ایران را که تاکنون شامل ۱۵ نماینده از ناشران و آژانس‌های ادبی و اهالی رسانه می‌شوند را از حضور در این رویداد، منع کرده است.

بر اساس این گزارش تاکنون نمایندگانی از انجمن ناشران دانشگاهی، انتشارات سوره مهر، نشر ققنوس، موسسه ایرانی بوک، انتشارات خانه هنرمندان ایران، موسسه آوانامه، آژانس ادبی پل و… به دلیل عدم صدور روادید از حضور در این رویداد منع شده‌اند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که نماینده انجمن ناشران دانشگاهی سال گذشته به عنوان سفیر ایران در بیزینس کلاب نمایشگاه کتاب فرانکفورت انتخاب شده بود و امسال نیز موسسه انتشارات سوره مهر به عنوان سفیر ایران در این بخش از نمایشگاه انتخاب شده است.

اقدام عجیب سفارت آلمان در تهران برای صادر نکردن روادید برای ناشران ایرانی متقاضی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حالی انجام شده است که سال گذشته و به دلیل ایجاد مزاحمت عناصر گروهک منافقین برای حاضران در غرفه ایران، مدیریت نمایشگاه فرانکفورت با اعلام رسمی عذرخواهی از ایران و جبران خسارات وارد شده به ناشران ایرانی، اعلام داشته بود که از سال آینده شرایط مناسبتری برای حضور ایران در این رویداد را فراهم خواهد آورد.

سفارت آلمان در تهران تاکنون به اعتراض اهالی نشر ایران درباره این اقدام غیرمسئولانه پاسخی نداده است.

هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه برگزار می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

تعمیق رکود بازار مسکن

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، این در حالی است که گزارش هایی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *