صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / هزینه مسکن ۱۱.۱ درصد بالا رفت

هزینه مسکن ۱۱.۱ درصد بالا رفت

مخارج خانوار در بخش‌های مختلف هزینه‌ای در شهریورماه امسال به نسبت دوره مشابه سال قبل بین ۶.۴ تا ۳۳.۱ درصد بیشتر شده است.

بررسی تغییرات قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در شهریورماه سال جاری نشان می‌دهد که قیمت خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در این ماه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳٫۹ درصد افزایش داشته است. در عین حال، هزینه نان و غلات ۱۰.۲ درصد، گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آن ۱۷.۹ درصد و گوشت قرمز و ماکیان نیز ۱۸.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایبنا، همچنین در دوره مورد بررسی قیمت ماهی‌ها و صدف داران ۱۱.۷ درصد، شیر، پنیر و تخم مرغ ۱۶ درصد و روغن و چربی‌ها نیز ۱۱.۸ درصد رشد قیمت داشته است. میوه و خشکبار ۱۷.۷ درصد و سبزیجات نیز ۱۲٫۴ درصد رشد قیمت یافته است.

طبق گزارش ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران، هزینه‌های مربوط به شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی ۶.۸ درصد و چای، ‌قهوه، کاکائو، ‌نوشابه و آب میوه نیز ۱۵.۹ درصد گرانتر شده است. هزینه دخانیات ۳۳٫۱ درصد و هزینه‌های مربوط به پوشاک و کفش نیز ۹٫۷ درصد و در عین حال مخارج مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها هم ۹٫۹ درصد بیشتر شد.

هزینه مسکن به صورت جداگانه ۱۱.۱ درصد و اجاره نیز به همین میزان رشد یافته است. مبلمان و لوازم خانگی ۱۱.۶ درصد و هزینه‎های بهداشت و درمان ۹٫۵ درصد بیشتر شد و خانواده‌ها برای استفاده از حمل و نقل نیز باید به نسبت سال گذشته ۹٫۳ درصد بیشتر هزینه کنند.

ارتباطات ۶.۴ درصد و مخارج تفریح و بخش فرهنگی نیز ۱۳٫۹ درصد بیشتر شده و مخارج آموزشی نیز ۱۲٫۳ درصد بالاتر رفته است. در نهایت مخارج هتل و رستوران نیز در شهریورماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸.۸ درصد و هزینه کالاها و خدمات متفرقه هم ۱۴ درصد بیشتر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تولید

۱۸۰۳ واحد تولیدی در مصادره ۱۲ بانک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، هرچند چشم انداز بازار شب عید امسال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *