صفحه اصلی / استان ها / اردبیل / مرمت ۲ سرای بازار تاریخی اردبیل آغاز می شود

مرمت ۲ سرای بازار تاریخی اردبیل آغاز می شود

‌مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: مرمت دو سرای امام جمعه و حاجی یوسف بازار تاریخی اردبیل در آینده نزدیک آغاز می شود.

بازار اردبیل

‌به گزارش کسب و کار نیوز‌، نادر فلاحی در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های مرمت بازار تاریخی اردبیل تصریح کرد: در دو سرای ذکر شده نقشه مرمت و احیا توسط اداره کل در دست تدوین است. 

  

وی با بیان  اینکه کلیات نقشه مرمت آماده سازی شده و به زودی با اتمام جزئیات آن، با مشارکت سایر دستگاه ها عملیات مرمت و احیا آغاز می شود، خاطرنشان کرد: در وضعیت فعلی نیز مرمت سرای وکیل در دست اجرا است و به همراه ساماندهی تاسیسات و محوطه سازی و  مرمت رواق ها و مغازه های مجموعه اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است. 

  

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اضافه کرد: همچنین مرمت چهار دهانه از مجموعه راسته اونچی میدان با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان، مرمت یک دهانه از راسته زرگران و مرمت راسته چاقوسازان و باززنده سازی آن در سال گذشته انجام شده است. 

  

فلاحی اضافه کرد: بازار تاریخی اردبیل یکی از آثار شاخص معماری و فرهنگی شهر اردبیل است که عملیات مرمت و احیای بخش های مختلف آن به صورت مستمر در طول سال انجام می شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

آبگرم‌ سرعین

تعطیلی آبگرم‌های سرعین تا اطلاع ثانوی

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, حسن حسن‌پور امروز هفتم اسفند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *