صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / بولتون: دولت ایران را برای تغییر رفتارش تحت فشار می‌گذاریم

بولتون: دولت ایران را برای تغییر رفتارش تحت فشار می‌گذاریم

مشاور امنیت ملی آمریکا اعتراف کرد که کشورش با اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کشورمان سعی بر تحت فشار قرار دادن دولت ایران دارد.

جان بولتون

به گزارش کسب و کار نیوز،  جان بولتون در گفت‌وگویی با برنامه فاکس اند فرندز در پاسخ به سوالی درباره خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای ۵+۱ با ایران گفت: او (ترامپ) به دستاورد برزگی در سال گذشته دست یافته است. یکی از مهمترین کارهایی که او کرد، خروج از توافق ‌اسف‌بار هسته‌ای با ایران است. او در سال ۲۰۱۶ بر علیه آن(توافق) کمپینی راه‌اندازی کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تو (بولتون) از کار او (ترامپ) خوشت آمد؟ پاسخ داد: فوق‌العاده بود. خوشحالم که بخشی از آن بوده‌ام. اما کاملا حق با وی (ترامپ) بوده است. (برجام) بدترین توافق دیپلماتیک در تاریخ آمریکاست. ما تحریم‌ها را بار دیگر اعمال کرده‌ایم. در نوامبر نیز تحریم‌های بیشتری را اعمال خواهیم کرد. همچنین تحریم‌های بیشتری برای اعمال خواهیم یافت تا دولت ایران را برای تغییر رفتارش تحت فشار بگذاریم. نه تنها برنامه هسته‌ای آن‌ها بلکه برنامه موشک‌های بالیستیک و فعالیت‌های نظامی‌شان در سرتاسر خاورمیانه،‌ در عراق، سوریه، لبنان و یمن تهدیداتی واقعی هستند.

این در حالی است که در دیدار اخیر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که پیش از نشست وزیر امور خارجه ایران و وزیران امور خارجه ۴+۱ برگزار شد، دو طرف در ارتباط با برجام و راهکارهای حفظ آن بعد از خروج آمریکا از این توافق بین المللی رایزنی و گفت وگو کردند.

اشاره به عدم پایبندی آمریکا به تعهدات بین‌المللی‌اش از جمله خروج از برجام، بحث تحریم‌های ناعادلانه آمریکا علیه ایران، لزوم ایجاد عزم و مشارکت جهانی برای مبارزه با تروریسم با توجه به تحرکات تروریستی اخیر در منطقه از جمله حادثه تروریستی اهواز و همچنین مرور تحولات منطقه بین‌المللی و روابط دو جانبه از دیگر محورهای رایزنی‌های ظریف بوده است.

انتهای پیام

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت امور خارجه

دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در این پیام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *