صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / گذر از گردنه حافظه‌محوری مدارس نیازمند حمایت خانواده‌هاست

معاون وزیر آموزش و پرورش:

گذر از گردنه حافظه‌محوری مدارس نیازمند حمایت خانواده‌هاست

معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه توانمندسازی مدرسه از اولویت‌های سند تحول بنیادین است، گفت: امروز مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در مسیر تحول بر علم نافع به جای تلنبار شدن محفوضات تاکید دارد. تلاش براین است به جای محفوضات، مهارت آموزی در مدارس انجام گیرد.

مهرزاد حمیدی

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرزاد حمیدی امروز در آیین آغاز سال تحصیلی که در مدرسه زینبیه رودسر برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت را خدمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته و همچنین ۱۴میلیون دانش‌آموز تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش افزود: برنامه سند تحول در مسیر تحول قرار گرفته و معنای این تحول مدرسه محوری، مدرسه یاوری و مدرسه باوری است که تلاش می‌کند مبنای هر تغییر و تحولی در مدرسه باشد.

حمیدی تصریح کرد: توانمندسازی مدرسه و ایجاد شادی و نشاط، حذف آزمون‌های شبه کنکوری که استرس و اضطراب را برکودکان مستولی می‌کرد و مدرسه را به جای محلی برای درس و شادی به محلی برای برگزاری آزمون‌های متعدد تبدیل کرده بود، از اولویت‌های سند تحول بنیادین است.

وی ادامه داد: امروز مقام عالی وزارت آموزش و پرورش در مسیر تحول بر علم نافع به جای تلنبار شدن محفوضات تاکید دارد، تلاش براین است به جای محفوضات، مهارت آموزی در مدارس انجام گیرد و برای گذر از این گردنه سخت به کمک همه، گفتمان ملی، حمایت خانواده‌ها، حمایت رسانه‌ای نیاز داریم تا مدرسه ‌محل آموزش درس زندگی و همزیستی و کاربردی کردن آموخته‌ها باشد.

گفتنی است؛ مراسم آغاز سال تحصیلی صبح امروز با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، مصطفی سالاری استاندار گیلان، اسداله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در مجلس و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در مدرسه زینبیه رودسر برگزار شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

انتخاب رشته کنکور ۹۹ از ۲ مهر آغاز می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، سازمان سنجش آموزش کشور زمان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *