صفحه اصلی / سیاسی / مجلس / بررسی مشکلات‌ انستیتو رازی و پاستور در کمیسیون بهداشت

بررسی مشکلات‌ انستیتو رازی و پاستور در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی مشکلات موسسه‌های‌ انستیتو رازی و پاستور در این جلسه خبر داد.

حیدر علی عابدی

حیدر علی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفلت: این جلسه با حضور آقای اسحاقی رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی ، بیگلری سرپرست انستیتو پاستور و گویا رئیس  مرکز مدیریت بیمار ی های  وزارت بهداشت برای  بررسی مشکلات موسسه‌های‌ انستیتو رازی و پاستور برگزار شد.

وی توضیح داد: موسسه انستیتو رازی واکسن‌های مختلف انسانی همچون واکسن ثلاث، توام ، فلج اطفال خوراکی و انواع واکسن‌های ضد زهر مار و عقرب، واکسن ضد بیماری دیفتری، واکسن ام ام آر(سرخک، سرخجه، اوریون) و بیش از ۲۵ نوع واکسن طیور و دامی همراه با واکسن تب مالت را تولید می‌کند که حرکت به سمت تولید واکسن فلج اطفال از نوع تزریقی از برنامه های این موسسه است؛ این موسسه ضمن تامین نیاز کشور در تولید واکسن‌ها و سرم‌های تولید شده واکسن ضد زهر مار و عقرب را صادر می‌کند.
 
عابدی افزود: موسسه انستیتو پاستور نیز واکسن‌های هپاتیت ب و ب‌ث‌ژ برای پیشگیری و مبارزه با سل، آنتی بادی و آنتی‌ژن‌های مورد نیاز کشور را تولید می‌کند. البته واکسن پنج گانه پنتاوالان که یکی از موسسه‌ها تعهد تولید داده بود تا به امروز انجام نشده است.

عابدی ادامه داد: براساس گزارش رئیس  مرکز مدیریت  بیماری‌های  واگیر واکسن‌های ایرانی کیفیت بسیار بالایی دارد و حتی برخی از این فرآورده‌ها همچون واکسن ب‌ث‌ژ با کیفیت‌تر از نمونه دانمارکی و اروپایی آن است.همچنین سرم‌های ضد زهر عقرب و ماری که توسط انستیتو رازی تولید می‌شود از نمونه‌های خارجی آن بسیار باکیفیت‌تر است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی اصلاح شد

به گزارش کسب و کار نیوز، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *