صفحه اصلی / ورزشی / کشتی و رزمی / نمایش ضعیف آزادکاران جوان در مسابقات جهانی/ مقصودی تنها کشتی‌گیر ایران در نیمه‌نهایی

۵ وزن نخست کشتی آزاد جوانان جهان

نمایش ضعیف آزادکاران جوان در مسابقات جهانی/ مقصودی تنها کشتی‌گیر ایران در نیمه‌نهایی

در جریان رقابت های ۵ وزن نخست کشتی آزاد جوانان جهان، امیر حسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم تنها نماینده ایران بود که راهی نیمه نهایی شد اما رضا علیجان زاده در ۵۷،امیرحسین کاووسی در ۷۰، سجاد غلامی در ۷۹ و سجاد عزیزی در وزن ۹۷ کیلوگرم برابر رقبایشان شکست خوردند.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان

به گزارش کسب و کار نیوز، در ادامه رقابتهای ۵ وزن نخست کشتی آزاد جوانان جهان ۲۰۱۸ که در شهر ترناوا کشور اسلواکی در حال برگزاری است، رضا علیجان زاده در وزن ۵۷ کیلوگرم در همان دور نخست مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و سجاد غلامی نیز در وزن ۷۹ کیلوگرم در دور یک چهارم نهایی مقابل حریف روس شکست خورد تا سومین آزادکار ایران در ۵ وزن نخست باشد که برابر حریفان شکست می خورد. پیش از این کاووسی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم برابر حریف آذربایجانی در همان دور نخست شکست خورده بود.

اما امیر حسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم تنها آزادکار ایران در ۵ وزن نخست بود که با برتری مقابل رقبایش راهی نیمه نهایی شد.

در وزن ۵۷ کیلوگرم که ۲۲ نفر حضور دارند، رضا علیجان زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف آندری ژلپ از اوکراین رفت و در پایان ۱۲ بر ده شکست خورد.وی برای حضور در گروه بازنده ها و تلاش برای رسیدن به مدال برنز باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول مقابل بالاز هاکزر از اسلواکی ۴ بر صفر پیروز شد و به یک هشتم نهایی رسید.وی در دومین مبارزه به مصاف بود باتباتار از مغولستان رفت و یازده بر صفر به برتری رسید.مقصودی در سومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی نیز وجسل از مقدونیه را ده بر صفر برد و راهی نیمه نهایی شد.وی برای رسیدن به فینال باید از سد نیکولای گرامز از مولداوی بگذرد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم که ۲۴ نفر به روی باسکول رفتند، امیرحسین کاووسی در دور اول مقابل گادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه ۱۸ بر ۷ شکست خورد.کاووسی برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد در غیر اینصورت حذف خواهد شد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست مقابل حسن فؤاد از مصر ده بر صفر پیروز شد.وی در دومین مبارزه و در یک هشتم نهایی نیز برابر تورنیکه کوینکادزه از گرجستان با حساب ده بر ۲ به پیروزی رسید و راهی یک چهارم نهایی شد اما در این مرحله برابر اصلانبک وارامیا از روسیه ده بر صفر شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند. غلامی برای حضور در گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که ۱۹ نفر شرکت کرده اند، سجاد عزیزی در دور نخست به مصاف مارتین لانگ از مجارستان رفت و در پایان با نتیجه یازده بر صفر پیروز شد و به یک هشتم نهایی رسید. عزیزی در دور دوم برابر ماگومد خان ماگومدوف از روسیه به روی تشک رفت و در پایان ضربه فنی شد. وی برای رفتن به گروه بازنده ها باید منتظر صعود رقیبش به فینال باشد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمشیربازی

جام‌جهانی شمشیربازی؛ نماینده فرانسه قهرمان شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, مسابقات جام جهانی شمشیربازی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *