صفحه اصلی / سیاسی / سیاست خارجی و هسته ای / برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در عمان

برگزاری مراسم سوگواری و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در عمان

مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین(ع) و شام غریبان آن‌حضرت در مساجد، حسینیه ها و هیات های سلطنت عمان با حضور پرشمار عزاداران و ایرانیان مقیم برگزار شد.

image.png

به گزارش کسب و کار نیوز ،حسینیه ها و مساجد مسقط پایتخت عمان و شهرهای مختلف این کشور در شب‌های گذشته، شاهد حضور انبوه دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) بودند و سخنرانان و روحانیون به تشریح ابعاد قیام نهضت حسینی پرداخته و آموزه های عزاداری را تبیین کردند.

همچنین، مراسم عزاداری و سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در شب‌های گذشته با حضور ایرانیان مقیم و جمعی از شیعیان عمانی در سالن سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسقط برگزار شد.
در این مراسم که سفیر، رایزن فرهنگی و دیگر نهادهای کشورمان حضور داشتند، پس از تلاوت آیاتی از قران کریم و قرائت زیارت عاشورا، حجت الاسلام کعبی سلسله بحث هایی را در مورد سبک زندگی از نگاه امام حسین(ع) ارایه کرد.
وی با بیان اینکه اساس زندگی ابا عبدالله حسین(ع) بر محور خدا باوری و خدا ترسی استوار بود، اظهار کرد: امام حسین (ع) رضای الهی را در شهادت خود و یاران و اسارت حرمش دید و خواست خدا را بر زندگی کوتاه دنیا ترجیح داد و این درس عاشورا است.
حجت الاسلام کعبی افزود: امام حسین(ع) هدف نهضتش را زنده کردن دین و امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرد و با تعهد و مسئولیت دینی در راه خداوند به شهادت رسید. وظیفه امام ایستادن جلوی ظلم ظالم بود و این تکلیف را ادا کرد.
در ادامه این مراسم مداحان اهل بیت (ع) به نوحه خوانی و ذکر مصائب امام حسین (ع) و اصحاب با وفای ایشان پرداخته و عزاداران در فضایی آکنده از شور حسینی به سینه زنی پرداخت.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

وزارت امور خارجه

دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سیدعباس موسوی در این پیام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *