صفحه اصلی / ورزشی / کشتی و رزمی / ۵ وزن دوم کشتی فرنگی جوانان جهان/ یک طلا و ۲ برنز در انتظار ایران

۵ وزن دوم کشتی فرنگی جوانان جهان/ یک طلا و ۲ برنز در انتظار ایران

رقابت‌های رده‌بندی و فینال پنج وزن دوم کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان امشب (چهارشنبه) در شهر ترناوا اسلواکی برگزار می‌شود و امین کاویانی‌نژاد، نماینده وزن ۷۲ کیلوگرم کشورمان برای کسب مدال طلا به روی تشک می‌رود و فروزنده و دادخواه نیز برای رسیدن به مدال برنز به مصاف رقیبان‌شان می‌روند.

کشتی فرنگی

به گزاررش ایسنا، در دیدارهای شانس مجدد که ظهر امروز (چهارشنبه) برگزار شد یوسف حسینوند در وزن ۶۷ کیلوگرم با شکست رقیبان خود راهی دیدار رده‌بندی شد و حسین فروزنده و وحید دادخواه در اوزان ۸۲ و ۹۷ کیلوگرم با شکست مقابل رقیبان خود حذف شدند.

بدین ترتیب امشب و در رقابت‌های فینال و رده‌بندی، امین کاویانی نژاد در وزن ۷۲ کیلوگرم برای کسب مدال طلا به روی تشک می‌رود و علیرضا نجاتی و یوسف حسینوند در اوزان ۶۰ و ۶۷ کیلوگرم نیز برای کسب مدال برنز مبارزه می کنند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پنج وزن دوم این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۶۰ کیلوگرم علیرضا نجاتی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل ایوو ایلیف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر و ضربه فنی به پیروزی رسید. او در دور سوم مقابل آندرج گاینس از آلمان با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نجاتی در این مرحله در حالی که نتیجه ۴ بر ۴ بود با ضربه فنی مقابل ویجی از هند شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. حریف وی در این دیدار ایهور کوروچکین از اوکراین است.

در وزن ۶۷ کیلوگرم یوسف حسینوند در دور نخست مقابل محمود بخشیلوف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت. حسینوند در این گروه ابتدا مری بکینوف از قزاقستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و در کشتی بعد با نتیجه ۵ بر صفر از سد یون هو هان از کره جنوبی گذشت تا برای کسب مدال برنز به مصاف سید السید از مصر برود.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امین کاویانی‌نژاد در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر علی جان حسین اف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور  بعد مقابل پاول پوکلاویچ از کرواسی با نتیجه ۹ بر صفر به برتری دست یافت و در کشتی سوم مقابل آنتونی ساندرز از آلمان با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاویانی‌نژاد در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال با نتیجه یک بر یک از سد ماگومد یاربیلوف از روسیه گذشت. حریف وی در دیدار پایانی نیکولوز تچیکایدزه از گرجستان است.

در وزن ۸۲ کیلوگرم حسین فروزنده در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر ۳ این سئوب کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم سانجیت از هند را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد. فروزنده در دور سوم مقابل الکساندر کوماروف قهرمان جوانان جهان از روسیه با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف روس در دیدار فینال، فروزنده به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل ایستوان تاکاس از مجارستان با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه در دور اول مقابل ساوولاینن دارنده مدال برنز جوانان جهان و برنز زیر ۲۳ سال اروپا، از فنلاند با نتیجه ۵ بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال وی به گروه بازنده‌ها رفت. دادخواه در این گروه مقابل آرتور سارگسیان از روسیه با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

به گزارش کسب و کار نیوز، تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در پنج وزن نخست این رقابت‌ها توسط پویا ناصرپور، محمد هادی ساروی و امین میرزازاده در اوزان ۵۵، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمشیربازی

جام‌جهانی شمشیربازی؛ نماینده فرانسه قهرمان شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, مسابقات جام جهانی شمشیربازی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *