صفحه اصلی / ورزشی / سایر رشته های ورزشی / مقصودلو: مجوز جام جهانی را گرفتم/فدراسیون باید مربی سطح بالایی به خدمت بگیرد

مقصودلو: مجوز جام جهانی را گرفتم/فدراسیون باید مربی سطح بالایی به خدمت بگیرد

قهرمان شطرنج جوانان جهان می‌گوید که این مسابقه‌ها ارزش بالایی برای من داشت چون قهرمان آن مجوز حضور در جام جهانی را کسب می‌کرد. این مجوز برای من خیلی مهم بود.

پرهام مقصودلود استاد بزرگ شطرنج

پرهام مقصودلو بعد از قهرمانی در رقابت‌های شطرنج قهرمانی جوانان جهان در گفت‌وگو با ایسنا گفت: این مسابقه‌ها ارزش بالایی برای من داشت چون قهرمان آن مجوز حضور در جام جهانی را کسب می‌کرد. این مجوز برای من خیلی مهم بود چون از طریق آن می‌توانم به قهرمانی بزرگسالان جهان برسم. به همین دلیل قهرمانی جوانان جهان خیلی اهمیت داشت. سطح مسابقه‌های بسیار بالا بود. همه شرکت کنندگان کم سن و سال و پرانگیزه بودند. من هم توانستم اکثر حریفان قدرتمندی همچون روسیه، هند، آمریکا و ارمنستان را که مقابلم قرار گرفتند را شکست دهم و قهرمان شوم.

قهرمان شطرنج جوانان جهان خاطرنشان کرد:‌ اکنون ریتینگ من به ۲۶۸۵ رسیده است. بعد از قهرمانی در مسابقه‌های قهرمانی جوانان جهان ۲۱ واحد و بعد از قهرمانی در مسابقه‌های خمین ۱۵ واحد افزایش یافت. با این افزایش ریتینگ در همین ماه توانستم از رتبه ۱۱۰ جهان به ۵۵ برسم.

مقصودلو در مورد شانس قهرمانی‌اش در رقابت‌های بزرگسالان جهان و جام جهانی گفت: شانسم را خیلی بالا می‌دانم. زمان لازم برای آمادگی هم دارم. می‌توانم در چندین مسابقه شرکت کنم و درجه خود را بالا ببرم. با مربیان خوب کار کنم و یک مربی خوب در نظر بگیرم که در جام جهانی به من کمک کند تا بتوانم در جام جهانی چندین مرحله پیش روم و به مراحل بعدی راه پیدا کنم.

او در پاسخ به این سوال که رقابت‌های جام جهانی شطرنج چه زمانی برگزار می‌شود گفت: این مسابقه‌ها در سال ۲۰۱۹ برگزار می‌شود و روسیه میزبان این مسابقه‌ها است.

استاد بزرگ شطرنج ایران درخصوص تصمیمات خودش و فدراسیون برای جذب مربی توضیح داد: در این باره خودم نمی‌توانم تصمیم بگیرم. فدراسیون باید مربی سطح بالایی به خدمت بگیرد که بتواند به طور مداوم با ما کار کند. هر مربی‌ای که باشد مهم نیست و تنها باید سوپر استاد بزرگ باشد و ریتینگ بالای ۲۷۰۰ داشته باشد. این مربی باید دانش جدید و بروز داشته باشد و هرچیز جدید را به ما یاد دهد.

وی درخصوص قطعی شدن معافیتش از خدمت سربازی خاطرنشان کرد:‌ معافیت من هنوز قطعی نشده است و امیدوارم رسیدگی کنند. با اینکه مسابقه‌ها در سطح جوانان بود اما سختی‌های زیادی باید کشید تا به این قهرمانی رسید. این قهرمانی در تاریخ شطرنج ایران بی‌سابقه بود. قهرمانی در شطرنج کار بسیار سختی است چون تنها یک نفر می‌تواند قهرمان باشد. قهرمانی جوانان جهان در رشته شطرنج ارزش زیادی دارد و از نظر من می‌توان اقداماتی را برای معافیت از خدمت انجام داد. هرچند که در قانون معافیت رده سنی باید بزرگسالان باشد. اگر وزارت ورزش و فدراسیون در این خصوص کمک کنند، خیلی بهتر می‌توانم به قهرمانی بزرگسالان جهان فکر کنم.

قهرمان جوانان جهان در ادامه در مورد واکنش حریفانش بعد از قهرمانی اش توضیح داد: همه از این قهرمانی خیلی خوشحال شدند. خانم پولجار، قهرمان جهان، شطرنج‌بازان حرفه‌ای، خبرنگاران خارجی و شبکه‌های خارجی همه در مورد قهرمانی ام خوشحال شدند و در مورد این قهرمانی صحبت کردند و بازتاب گسترده‌ای هم در جهان داشت. امیدوارم با انگیزه‌ای که از آن‌ها گرفتم بتوانم تمرین‌هایم را بیشتر کنم و بتوانم قهرمان بزرگسالان جهان هم باشم.

مقصودلو افزود: به نظرم باید همیشه خوب بود و روی برد فکر کرد. ورزشکار در هر رشته‌ای که فعالیت می‌کند اگر واقعا به آن علاقه داشته باشد، باید بهترین باشد و سعی کند که ضد رشته‌اش کاری نکند. در شطرنج باید همیشه به برد فکر کرد و جنگنده بود تا به برد رسید.

او در پایان گفت: امیدوارم که فقط توجه وزارت ورزش به فدراسیون شطرنج چندین برابر شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شهلا بهروزی‌راد

ماموریتم در توکیو کسب مدال پارالمپیک است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, شهلا بهروزراد در ارزیابی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *