صفحه اصلی / سرخط خبرها / صادرات معدن و صنایع معدنی ۱۲درصد رشد یافت

گزارش 5 ماهه تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی اعلام شد

صادرات معدن و صنایع معدنی ۱۲درصد رشد یافت

ارزش صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی طی 5 ماهه نخست سال 97، معادل 12 درصد افزایش یافت. در همین مدت واردات این بخش با کاهش 29درصدی همراه شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، ۲۵ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۲۴۰ تن محصولات معدن و صنایع معدنی به خارج صادر شد که ارزش آنها به ۴ میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۸۲ هزار دلار می رسد.
در این میان، ۴ میلیون و ۴۸۳ هزار و ۸۳۰ تن فولاد و محصولات فولادی، ۵ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۶۸۴ تن کنسانتره سنگ آهن و دانه بندی، ۳۷۰ هزار و ۲۰ تن آهن اسفنجی، ۲۹۹ هزار و ۷۳۹ تن زغال سنگ و کک، ۲۱۱ هزار و ۶۷۷ تن مس و محصولات پایین دستی، ۵۷ هزار و ۹۳۳ تن آلومینیوم و محصولات، ۶۰۰ تن پودر آلومینا و محصولات مرتبط صادر شد.

همچنین، ۷ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۴۲۹ تن زنجیره سیمان، ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۲۳ تن انواع سنگ و محصولات مرتبط، ۴۹ هزار و ۹۵۳ تن زنجیره سرب، ۶۷ هزار و ۲۸۲ تن زنجیره روی، ۱۰۶ هزار و ۴۵۶ تن زنجیره کروم، ۴۰ هزار و ۲۹۳ تن انواع محصولات سفال، آجر، سرامیک و کاشی، ۲۴ هزار و ۵۰۴ تن انواع فرو، یک هزار و ۴۳۹ تن زنجیره مولیبدن،۴۰ تن زنجیره تیتان، ۳۶ تن میکا، ۵٫۸ تن نیکل و غیره صادر شد.

کاهش ۲۹ درصدی میزان واردات

طی همین مدت، یک میلیون و ۷۵۱ هزار و ۱۸۰ تن انواع محصولات معدن و صنایع معدنی به ارزش یک میلیارد و ۴۶۶ میلیون و ۸۵ هزار دلار وارد شد که حاکی از کاهش ۲۹ درصدی میزان و ۲۰٫۴ درصدی ارزش واردات این محصولات است.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *