صفحه اصلی / دسته بندی نشده / حضور ۳۰ هزار ایرانی در عراق تا عاشورا / تک‌فروشی ویزا نداریم

مدیرکل عتبات سازمان حج خبر داد:

حضور ۳۰ هزار ایرانی در عراق تا عاشورا / تک‌فروشی ویزا نداریم

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اعلام این‌که جمعیت مشتاقان زیارت امام حسین (ع) در عراق هم‌اکنون ۱۵ هزار نفر است، گفت: تعداد زائران ایرانی در شهرهای کربلاء و نجف تا روزهای تاسوعاء و عاشوراء به ۳۰ هزار نفر می‌رسد.

بین الحرمین در اربعین حسینی - کربلا

مرتضی آقایی با بیان این‌که با توجه به فرا رسیدن تاسوعا و عاشورا امکان ثبت‌نام در کاروان‌های عتبات به این مناسبت وجود ندارد، اما ثبت‌نام برای این سفر در دهه دوم محرم در سامانه عتبات (atabatorg.haj.ir) و دفاتر زیارتی همچنان امکان‌پذیر است، درباره تفاوت هزینه‌های سفر عتبات در ماه محرم، به ایسنا گفت: نرخ‌ها به این مناسبت افزایشی نداشته و قیمت برای سفرهای زمینی از یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تا یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و در سفرهای هوایی از سه میلیون و ۲۰۰ هزار تا سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

او درباره ویزا فروشی در برخی دفاتر زیارتی به مناسبت محرم و اربعین که قیمت آن به ۶۰۰ هزار تومان نزدیک شده است، تاکید کرد: قیمت‌های تعیین‌شده برای سفر عتبات، هزینه ویزا را نیز دربر می‌گیرد و زائر نباید هیچ هزینه‌ای را اضافه بر آن پرداخت کند. آن دفاتر که ویزا را جداگانه با ارز آزاد محاسبه می‌کنند و می‌فروشند زیر نظر سازمان حج و زیارت نیستند. شرکت‌هایی اطراف سفارت عراق در تهران هستند که در ازای دریافت ۴۰ دلار و هزینه‌ای به عنوان کارمزد، ویزای عراق را می‌فروشند، اما کارگزاران زیارتی تک‌فروشی ویزا ندارند و پکیج عتبات را که خدمات آن شامل ویزا، حمل‌ونقل، اسکان، تغذیه، تدارکات، زیارت سامرا، امنیت و بیمه است، با هزینه کامل به زائران عرضه می‌کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره مشکلات کاروان‌های آزاد که هر سال گریبان زائران را در ماه محرم می‌گیرد، گفت: گزارش‌های منفی از این اتفاقات امسال کمتر شده است، چون درحال حاضر کاروان‌های تحت پوشش سازمان حج و زیارت مناسبت‌ترین خدمات را ارائه می‌کنند و ترجیح بیشتر مردم هم استفاده از این کاروان‌ها است، مگر آن‌که افرادی بخواهند از خدمات ارزان‌تری چون اقامت در حسینیه‌ها یا خانه‌های دوستان و آشنایان استفاده کنند.

آقایی در ادامه درباره تعیین هزینه سفر اربعین که گفته شده تا هفته آینده اعلام می‌شود، اظهار کرد: هنوز قیمت سفر اربعین تعیین نشده، چرا که بر اساس توافق صورت‌گرفته بین بانک مرکزی و ستاد اربعین، قرار شده است هزینه ویزای عراق با توجه به نرخ تعادلی سامانه نیما، روزانه تعیین و اعلام شود، بنابراین هزینه ویزا شناور است و نمی‌توان از حالا نرخ ثابت تعیین کرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

با بهره برداری از نیروگاه ۲۶ مگاواتی شرکت سهند صنعت رستاک این شرکت به طور رسمی به عرصه سرمایه گذاری در صنایع زیر ساختی کشور پیوست

در خلال این مراسم مهندس سعید سلطانی مدیرعامل شرکت سهند رستاک عنوان نمود که این …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *